لاوروف: حمایت از تمامی روس‌زبانان جهان اولویت سیاست خارجه ماست

وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد، حمایت جامع از تمامی روس‌ زبانان که در خارج از روسیه زندگی می‌کنند، یکی از اولویت‌های بی‌قید و شرط سیاست خارجه کشورش محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مقاله‌ای تحت عنوان "جهان روسیه در راه اتحاد" که در روزنامه دولتی "روسی اسکایا گازتا" منتشر شد، گفت: ارائه حمایت جامع و کامل از تمامی روس زبانان در سراسر جهان یکی از اولویت‌های بی‌قید و شرط سیاست‌ خارجه روسیه است که در متن سیاست خارجه فدراسیون روسیه ثبت شده است.

وی در ادامه نوشت: همانطور که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بارها تاکید کرده، ما با شور و اشتیاق به دفاع از حقوق هموطنانمان ادامه خواهیم داد و برای این منظور از کل تجهیزاتی که در اختیار داریم و قوانین بین‌المللی اجازه می‌دهد، استفاده خواهیم کرد.

لاوروف افزود: پنج نوامبر سال جاری میلادی (14آبان) "کنگره جهانی هموطنان روس" که در خارج از روسیه زندگی می‌کنند در مسکو برگزار می‌شود. این کنگره مرحله بسیار مهمی در راستای اتحاد هر چه بیشتر تمامی روس زبان‌های سراسر جهان است. این گردهمایی فرصت خوبی است تا اقداماتی را که در سال‌های گذشته صورت گرفته، خلاصه کرده و برنامه‌هایی را برای آینده طراحی کنیم.

انتهای پیام

کد N1013219