رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی:

انتخابات حق‌الناس است

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی با اشاره به اینکه انتخابات حق‌الناس است و باید با برنامه ریزی آن را محافظت و صیانت کنیم، اظهار کرد: در برگزاری انتخابات نباید تحت تاثیر زر و زور و تزویر و قدرت قرار بگیریم و نتوانیم به خوبی برنامه‌ریزی کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه مرکزی - حسن بیگی در دوازدهمین جلسه ستاد انتخابات استان مرکزی تصریح کرد: مجریان برگزاری انتخابات باید اصل بی‌طرفی را رعایت کنند و از فرد خاصی جانبداری نکنند، هر شخصی نظر خود را دارد و مهم این است که این نظر را در کار و تصمیم‌گیری دخالت ندهد.

حسن بیگی گفت: فرمانداران، معاونان آنها و بخشداران باید در موضع‌گیری‌ها دقت کنند، تا شائبه طرفداری از فرد یا گروه خاصی ایجاد نشود.

وی افزود: عدم استفاده از اموال و امکانات دولتی و دستگاه‌های عمومی غیردولتی در برگزاری انتخابات باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات باید مهمترین و اصلی‌ترین مسئله دستگاه‌های ذیربط و فرمانداری‌ها باشد، گفت: با توجه به برگزاری الکترونیکی انتخابات باید انتخاب اپراتورهای فنی و خوب در دستور کار قرار بگیرد.

وی بر دعوت از نخبگان، دانشگاهیان و افراد فرهیخته در انتخابات تاکید کرد و افزود: اگر به دنبال افزایش مشارکت مردم در برگزاری انتخابات هستیم باید تمامی سلایق در انتخابات حضور داشته باشند تا مردم راحت انتخاب کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بر فعال شدن کشیک ستاد انتخابات استانداری و فرمانداری‌ها تاکید کرد و افزود: در مدت باقیمانده تا زمان ثبت نام کاندیداها در همه شهرستان‌ها حضور خواهیم یافت و نشست‌هایی را با بخشداران و سایر دست اندرکاران برگزاری انتخابات خواهیم داشت.

حسن بیگی همچنین بر برقراری ارتباط منطقی و منظم با هیات نظارت در شهرستان‌ها تاکید کرد.

براساس این گزارش، در این جلسه رضایی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مرکزی و دبیر ستاد انتخابات در استان نیز در خصوص اصلاح مواد 60 و 31 قانون انتخابات توضیحاتی را بیان و مصوبات ستاد انتخابات کشور را قرائت کرد.

فرمانداران شهرستان‌های اراک، خنداب و کمیجان نیز در این نشست حضور داشتند و گزارشی از روند مقدمات انتخابات در شهرستان‌های مذکور ارائه کردند.

انتهای پیام

کد N1013168