آمریکا یک سیستم دفاع موشکی خود را آزمایش کرد

آمريكا

ارتش آمریکا اعلام کرد که با موفقیت آزمایش پیچیده یک سیستم دفاع موشکی 230 میلیون دلاری را که نشان دهنده توانایی سیستم‌های تسلیحاتی تاد و آئگیس در رهگیری و نابودی موشک‌های کروز و بالستیک است، انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این آزمایش درنزدیکی جزیره wake در غرب اقیانوس آرام و با همکاری آژانس دفاع موشکی آمریکا، فرماندهی آمریکا در اروپا، فرماندهی آمریکا در اقیانوسیه، آژانس آزمایشات عملیاتی سیستم دفاع موشکی بالستیک و فرماندهی عملیات مشترک برای دفاع موشکی متحد انجام گرفت.

آژانس دفاع موشکی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: این یک آزمایش بسیار پیچیده بود که نیازمند همکاری مشترک تمامی بخش‌های دفاعی آمریکا بود که شامل طراحی، راه اندازی و مقابله با تهدیدهای موشک بالستیک می شود.

ریکی الیسون، موسس نهاد غیردولتی ائتلاف مدافع دفاع موشکی در این باره گفت:‌ این نخستین باری است که ارتش آمریکا اثربخشی یک دفاع چند لایه با حضور تمام بخش های ارتش این کشور را به اثبات رسانده است.

وی با اشاره به این مساله که آزمایش روز یکشنبه باعث افزایش اعتماد به برنامه های آمریکا در استقرار توپخانه موشک های تاد در اروپا شده و می تواند به ارسال این سامانه دفاع موشکی به کره جنوبی نیز کمک کند، گفت:‌ این آزمایش یک موفقیت بزرگ است.

انتهای پیام

کد N1013072