یک نماینده مجلس: افراد ضد نظام به شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ها گزارش می دهند

ایلنا نوشت: عابد فتاحی رئیس فراکسیون اهل سنت با اشاره لزوم پذیرش نظر شورای نگهبان به‌عنوان نهاد تصمیم‌گیر درخصوص تایید صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی، اظهار داشت: همه ما سرباز رهبری هستیم و همه دوست داریم مجلس آینده، مجلسی سالم باشد اما وحشتی که دارم مربوط به تخریب برخی از همین سربازان انقلاب بر پایه گزارش‌هایی غیرمستند است.

وی افزود: تا جایی که من خبر دارم، این گزارش‌های خصمانه علیه افراد، همچون نقل و نبات به نهادهای تصمیم‌گیر درباره تایید صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی ارسال می‌شود و شاید این نهادهای تصمیم‌گیر هم براساس همین گزارش‌های غیرمستند، فکر ‌کنند به‌واقع گزارشی درباره این سربازان انقلاب دارند که فکر می‌کنم این بزرگ‌ترین خطری است که مجلس و نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید می‌کند.

نماینده مردم ارومیه با تاکید بر لزوم اسناد بر گزارش‌های مستند و واقعی ازسوی شورای نگهبان گفت: وقتی می‌گویند مثلاً «عابد فتاحی» فلان مشکل را دارد، باید دلایل مستند داشته‌باشند و اگر ردصلاحیت‌ها  به‌صورت مستند انجام شود، مشکلی نخواهیم داشت اما اگر قرار باشد هرکسی بنابر دلایل شخصی، این گزارش‌ها را در اختیار نهادها و ارگان‌های تصمیم‌گیر قرار دهد و این نهادها هم برگه‌های این گزارش‌ها را به‌عنوان اسناد مقدس و خدشه‌ناپذیر درنظر بگیرند، تمام انسان‌های پاک و طرفدار نظام برچیده خواهند شد و هنگامی که چشم باز کنند، می‌بینند که مجلس از افراد ضدنظام و بی‌خاصیت تشکیل شده‌است. چراکه در آن‌صورت مبنای قضاوت گزارش‌هایی است که به وسیله افراد ضدنظام تهیه شده و شورای نگهبان نباید این گزارش‌ها را بپذیرند.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس تصریح کرد: مراجع چهارگانه احساس غرور نکنند و براساس گزارش‌هایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، فکر نکنند که تسلط خیلی خوبی دارند و تا زمانی که حقیقت گزارش‌ها به اثبات نرسیده، مطلقاً نباید این گزارش‌ها را معیار قرار دهند و خدایی‌ناکرده با آبروی انسان‌ها بازی نکنند. مراجع چهارگانه‌ای که شورای نگهبان از آن‌ها درباره افراد استعلام می‌کنند، باید بیشتر دقت کنند.

وی افزود: شورای نگهبان باید اجازه دهد که مجلس خوبی داشته‌باشیم که از انسان‌هایی توانا، متخصص و شجاعی که جرات صحبت کردن دارند و طرفدار و حتی ذوب در نظام‌اند، تشکیل شود.

وی افزود: برخی از جریان‌های صاحب قدرت برای افراد دلسوز نظام نقشه کشیده‌اند و اخیراً به گوش می‌رسد که گزارش‌هایی علیه سربازان انقلاب تهیه می‌شود تا مانع از حضورشان در مجلس شوند. مخالفان نظام سعی دارند افرادی ضدنظام، بی‌کفایت و ضدنظام را وارد مجلس کنند و تنها نگرانی و وحشت من در شرایط کنونی از این مسئله است.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس در واکنش به تصویب طرحی توسط نمایندگان مجلس نهم مبنی بر تایید صلاحیت نمایندگان فعلی بدون بررسی ازسوی شورای نگهبان که به دلیل عدم تایید طرح ازسوی شورای نگهبان هیچ‌گاه اجرایی نشد، اعلام کرد: عدم تایید این طرح ازسوی شورای نگهبان، کار بسیار خوبی بود. اتفاقاً‌ من به هیچ‌عنوان موافق نیستم که نمایندگان فعلی زیر ذره‌بین نباشند و حتی بهتر است با دقتی دوچندان عملکرد نمایندگان فعلی مورد بررسی قرار بگیرد و اگر هر کدام از نمایندگان مرتکب تخلفی شدند، صلاحیت‌شان تایید نشود تا درس عبرتی برای آیندگان باشد که اگر کسی به مجلس آمد، دچار گمراهی و تخلف نشود.

2727

 

 

کد N1013014