علت رجزخوانی بابک زنجانی در دادگاه چه بود؟

بابک زنجانی,محمدعلی پورمختار

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس می گوید: بابک زنجانی در جلسه دادگاه می خواست خود را محق جلوه دهد و به همین دلیل رجز خوانی کرد.

محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرآنلاین در پاسخ به این سئوال که آيا دلیل رجز خوانی بابک زنجانی در دادگاه و خط و نشان کشیدن او برای وزرای دولت یازدهم، پشت گرمي او به افرادی که در گذشته با آن ها مراوده داشته است؟، گفت: ممکن است اینگونه باشد اما بنده اینگونه رفتارهای زنجانی در دادگاه را عملیات روانی می دانم که بالاخره خودش را محق جلوه دهد. کما اینکه در گذشته و در مصاحبه ها و صحبت هایش اشاره کرده بود به اینکه من بسیجی اقتصادی هستم! لذا از این دست رفتارها می تواند داشته باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که آيا دست زنجانی در دادگاه خالی است؟ نيز گفت: دست پرش این است که بیاید پول های بیت المال را بر گرداند و غیر از این اگر باشد ما دست او را خالي حساب می کنیم و هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست.

رئیس کمیسیون اصل نود در پاسخ به این سئوال که در صورت پس دادن پول ها و بدهی ها، احتمال تبرئه وی وجود دارد، گفت: این مسئله بستگی به دادگاه و نظر قاضی دارد. اما اصل اتهام همین است و اگر سایر جرایم را هم مرتکب شده باشد همچون جعل اسناد و کلاهبرداری متناسب با جرم، مطابق قانون با او برخورد می شود.

27220

کد N1012942