• ۱۴بازدید
دی دبلیو منتشر کرد:

آمار پاکستانی های خواستار پناهندگی به اروپا

طبق آخرین آمار و اطلاعات دفتر آمار اتحادیه اروپا در پنج سال گذشته با در خواست ۱۶.۸ درصد شهروندان پاکستانی به عنوان پناهنده سیاسی در کشورهای اروپایی موافقت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «دی دبیلو»، طبق آخرین آمار و اطلاعات از دفتر آمار اتحادیه اروپا در پنج سال گذشته ازمیان هر صد نفر پاکستانی تنها ۱۷ نفر درخواست پناهندگی سیاسی به کشورهای اتحادیه اروپا داده اند و اکنون نیز امکان کاهش در این تعداد وجود دارد.

به دنبال بحران موجود مهاجرین در اروپا در ده ماه گذشته  نیز بیش از ۳۲ هزار پاکستانی برای پناهندگی وارد اروپا شدند، اما اگر نگاهی به آمار و اعداد دفتر آمار اتحادیه اروپا بیاندازیم خواهیم دید که در طول پنج سال گذشته یعنی یبن سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ بیش از ۶۰ هزار شهروند پاکستانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده اند که پس از بررسی های اولیه در دادگاه تنها درخواست پناهندگی سیاسی  بیش از ۱۲ هزار نفر از آنها مورد قبول قرار گرفت و بیش از ۶۰ هزار شهروند پاکستانی شرایط و صلاحیت لازم برای پذیرش پناهندگی سیاسی در کشوهای اتحادیه اروپا  را نداشتند.

 یعنی در این دوران تنها درخواست  ۱۶.۷ درصد از شهروندان پاکستانی مورد قبول اتحادیه اروپا واقع شد وبیش از ۸۲ درصد این درخواست ها در همان جلسه اولیه دادگاه رد شدند.

در این بین کشور انگلیس با قبول پناهندگی تقریبا ۳ هزار شهروند پاکستانی بیش ترین آمار پاکستانیان پناهنده را درمیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد و پس از به ترتیب کشورهای آلمان ۱۲۰۰، یونان ۳۴۵، فرانسه ۳۲۵، سوئد ۶۵، استرالیا ۱۰، بلژیک ۵ نفر از شهروندان پاکستانی را به عنوان پناهنده سیاسی پذیرفته اند.

 و آمار دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نظیر مجارستان، اسپانیا، پرتغال، جمهوری چک، رومانی، سوئیس، ایرلند و کشورهای اروپای شرقی به متقاضیان پناهندگی به صفر یا تقریبا نزدیک به صفر است.

وبگردی