مصباحی مقدم در مراسم روز ملی الجزایر:

دومین کمیسیون مشترک ایران و الجزایر برگزار می‌شود

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر در مراسم روز ملی الجزایر به مناسبت شصت و یکمین سالروز پیروزی انقلاب این کشور با اشاره به ظرفیت های دو کشور جهت گسترش روابط گفت: انتظار داریم که در آینده نزدیک روابط ایران و الجزایر در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مستحکم‌تر و گسترده‌تر از قبل شود.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره به سطح روابط ایران و الجزایر گفت: کشور الجزایر در بسیاری از مجامع بین المللی از نقطه نظر سیاسی همسو با ایران بوده و در قضایای مختلف دیدگاه‌های مشترک با جمهوری اسلامی ایران داشته است.

وی با بیان اینکه الجزایر در مورد قضیه فلسطین که مهم ترین مساله جهان اسلام است دارای دیدگاه نزدیک به ایران است گفت: این اشتراک نظر در دیگر مسایل خاورمیانه نیز وجود دارد.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری دومین کمیسیون مشترک ایران و الجزایر در سطح معاون اول رییس جمهور ایران و نخست وزیر الجزایر در الجزیره در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: ما انتظار داریم که روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مستحکم‌تر و گسترده‌تر از قبل شود چرا که ظرفیت‌های زیادی بین دو کشور در این زمینه وجود دارد و با استفاده از این ظرفیت‌ها می‌توان این روابط را هرچه بیشتر گسترش داد.

وی همچنین به علاقه‌مندی سرمایه گذاران دو کشور برای سرمایه گذاری در ایران و الجزایر اشاره کرد و گفت: از ظرفیت‌های موجود در این راستا نیز باید استفاده کنیم چرا که این موضوع به نفع دو کشور است.

به گزارش ایسنا این مراسم یکشنبه شب در مقر اقامت سفیر الجزایر در تهران برگزار شده بود و در آن تعدادی از مقامات وزارت خارجه و تعدادی از نمایندگان مجلس و همچنین تعدادی از سفرای خارجی مقیم تهران حضور داشتند. در ابتدای این مراسم سفیر الجزایر در تهران ضمن خوشامدگویی به مهمانان سخنان کوتاهی داشت.

انتهای پیام

کد N1012667