آیت‌الله نوری‌همدانی:

تبیین اهداف انقلاب و توجه به نقشه دشمنان از وظایف دانشگاهیان است

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,انقلاب اسلامي ايران

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: حوزه و دانشگاه جزو خواص جامعه هستند و مسئولان دانشگاهی باید توجه داشته باشند که تربیت مقدم بر تعلیم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید روز یکشنبه در دیدار با هیأت رییسه دانشگاه پیام نور قم، افزود: مسأله تربیت بسیار مهم است و تربیت محصور در روح انسان نیست بلکه تربیت بدنی هم در کنار تربیت روحی با اهمیت است، زیرا روح برای تکامل نیاز به ابزار و مرکب دارد و اگر بدن انسان سالم نباشد روح نمی‌تواند تکامل پیدا کند.

وی با اشاره به این‌که «نشاط و سلامت تنها در ورزش خلاصه نمی‌شود» افزود: کم خوردن و منظم خوردن تأثیر زیادی در سلامت انسان دارد زیرا بسیاری از بیمار‌ی‌ها از پرخوری و تغذیه نامناسب است.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ ورزش همگانی در کشور گفت: در توصیه به وزیر بهداشت هم اشاره شد که بیش از 50 درصد مریضی‌ها مربوط به ورزش نکردن مردم است و این فرهنگ نیازمند یک تصمیم جدی و فرهنگ سازی وسیع است و با گفتن یک نفر عملی نخواهد شد.

این استاد حوزه علمیه در رابطه با دانشگاه پیام نور گفت: مسئولان دانشگاهی باید توجه داشته باشند که تربیت مقدم بر تعلیم است و زنده کردن روح تدین و روشن کردن راه و هدف انقلاب و توجه به نقشه دشمنان از وظایف شماست.

وی با اشاره به آثار امام خمینی(ره) به شناخت امام از طریق آثار ایشان تأکید کرد: کسی که توانست در مقابل کل مستکبران عالم بایستد و به کل مستضعفان امید بدهد کار بسیار بزرگی کرده است و این وظیفه ماست که زمان خود را بشناسیم و وظیفه خود را بر اساس نیاز آن زمان تنظیم کنیم.

انتهای پیام

کد N1012374