سردار جلالی:

حرکت آمریکا در محور نفوذ به افکار عمومی، کنترل مردم و ایجاد فشار است

آمريكا,سازمان پدافند غيرعامل,پدافند غيرعامل,ايران و آمريكا

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: آمریکا می کوشد با نفوذ به افکار عمومی مردم ایران در پی ایجاد فشار بر کشور باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار غلامرضا جلالی در همایش پدافند غیرعامل که صبح امروز در محل وزارت ارتباطات برگزار شد، با بیان اینکه در موضوع پدافند غیر عامل، دشمن شناسی اهمیت بسیاری دارد، گفت: پدافند غیر عامل به دنبال یک مفهوم سه گانه شامل «تهدید» ، «اثر تهدید» و «خنثی سازی اثر تهدید» است. در گام اول باید باید با شناخت زیر ساخت‌ها و سازه‌های مهم، تهدید علیه آنها را بشناسیم. موضوع تهدید شناسی و دشمن شناسی بسیار مهم است به خصوص که این تهدیدات به صورت طبیعی و انسان ساخت است.

وی ادامه داد: کنترل تهدیدات طبیعی بسیار راحت صورت می‌گیرد و در این نوع تهدیدات خصومت و هدف مغرضانه وجود ندارد اما در اهداف انسان ساز، اراده و هدف و خصومت علیه کشور وجود دارد. در تهدیدات انسان ساخت، محور فناوری با توجه به بازه ی زمانی امروز رشد و در خود فرصت و تهدید را مستتر کرده‌اند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل درباره سرمایه‌های کشور گفت: سرمایه های کشور در گذشته به صورت فیزیکی و انسانی بوده‌اند اما امروزه به چهار شکل انسانی، فیزیکی، سایبری و معنوی شکل گرفته است و سریعترین فرایند، تبدیل سرمایه‌های فیزیکی به سایبری است.

سردار جلالی در خصوص بازنگری سالانه اهمیت حوزه‌ها، گفت: در همه حوزه‌ها خصوصا ارتباطات نیاز به بازنگری سالانه وجود دارد. سامانه‌های همراه و ثابت نسبت به کارکردهای ملی ممکن است هر ساله متفاوت شود و مهمترین تغییر استراتژی دشمن در حال حاضر در زمینه تاکتیک و استراتژی‌ها است.

جلالی تاکید کرد: ایران از دید امریکا یک کشور دموکراتیک و دارای دولتی واقعی است و با انتخابات و رای واقعی مردم شکل می گیرد؛ رهبری نیز یک فرد دیکتاتور نیستند و به همین دلیل حرکت امریکا در محور نفوذ به افکار عمومی و کنترل مردم و ایجاد فشار است.

جلالی در ادامه گفت: اهمیت فضای سایبری با تاکید براین نفوذ بوده است، این درحالی است که جان کری، وزیر امور خارجه امریکا تاکید بسیاری بر آزادی شبکه‌های مجازی در کشورها خصوصا در کشور ایران دارد که این برای مسئولین بسیار قابل تامل است؛ زیرا شبکه‌های مجازی بهترین بستر برای نفوذ و کنترل افکار عمومی است.

وی در پایان گفت: امیدوارم با ایجاد یک درک واحد در مسئولین، به یک نقشه واحد توسط کمیسیون مجلس در شناخت تهدیدها و اثرات آن برسیم و این نقشه راه می‌تواند کمکی برای افزایش هم‌افزایی باشد.

انتهای پیام

کد N1012262