همایش ملی سبک و فرهنگ زندگی اسلامی برگزار می‌شود

قرآن کريم,سبك زندگي

همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر در مجتمع امام خمینی (ره) جامعة‌المصطفی العالمیه برگزار می‌شود.

همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر در مجتمع امام خمینی (ره) جامعة‌المصطفی العالمیه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمحسن رادمرد در جمع خبرنگاران گفت: سخنرانان این همایش آیت‌الله علیرضا اعرافی رئیس جامعة المصطفی(ع) و یکی از مدیران ملی در این زمینه خواهد بود.

رئیس همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر گفت: اگر توانستیم فرهنگ خود را اسلامی کنیم و زندگی را به شکل مطلوب اسلام سامان دهیم آن موقع به حیات طیبه می‌رسیم.

وی عنوان کرد: در این رابطه فعالیت‌های مختلفی در زمینه‌های علمی و فرهنگی و ترویجی انجام شده است و در این همایش سعی شد که فعالیت‌های صورت گرفته را رصد کرده و همایشی در سطح بین المللی برگزار کنیم.

رادمرد بیان کرد: مقالات این همایش در سطح علمی و تحقیقاتی است و نتایج آن برای حوزه‌های علمیه کشور و جامعة المصطفی(ص) مفید خواهد بود.

وی افزود: دانشگاه علامه طباطبایی، جهاددانشگاهی واحد استان قم، دانشگاه معارف، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، انجمن مطالعات سیاسی و وزارت علوم، از همکاران این همایش بودند.

رئیس همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر گفت: کمیته علمی همایش با حضور 14 تن از اساتید حوزوی و دانشگاهی است که 150 مقاله به دبیرخانه همایش رسید و ارزیابی آنها نیز صورت خواهد گرفت.

دبیر همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر نیز در ادامه این نشست گفت: مقالات برتر و الگوهای شاخص سبک زندگی اسلامی به زبان‌های مختلف ترجمه و در دنیا ارایه می‌شود.

سید مهدی طاهری گفت: از جمله فعالیت‌هایی که در موسسه زبان و فرهنگ شناسی انجام می‌شود، حوزه فرهنگ و سبک زندگی اسلامی است و این همایش با همین رویکرد شکل گرفت.

دبیر همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر اظهار کرد: هدف اصلی ما، تبیین و ترویج معارف اسلام و قرآن و اهل بیت(ع) و تبیین آرمان‌های امام و رهبری و انقلاب اسلامی، آسیب شناسی سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر، مقابله با استعمار فرهنگی غرب و ترویج فرهنگ و زندگی متناسب با باورهای اعتقادی مسلمانان و نهادینه سازی سبک و زندگی اسلامی با هدف تحقق فرهنگ اسلامی است.

وی عنوان کرد: موضوع پیشینه سبک زندگی اسلامی، شاخصه‌های سبک زندگی دینی، بایسته‌ها و جایگاه معنویت در سبک و فرهنگ زندگی اسلامی، جایگاه تعلیم و تربیت سبک و فرهنگ زندگی اسلامی و.... از جمله محورهای این همایش بوده است.

طاهری بیان کرد: مهلت نهایی ارسال مقالات تا 31 شهریور سال جاری بود و همایش نیز روز 14 آبان سال جاری برگزار می‌شود، 151 مقاله رسیده به همایش با کمک داوران بررسی شد و نفرات برگزیده شدند، مقالات برتر و چکیده مقالات در روز همایش رونمایی می‌شود.

وی افزود: روز پنجشنبه که روز برگزاری همایش است 23 مقاله ارایه و در سه جلد نیز در آینده منتشر می‌شود و در روز همایش از 12 مقاله برتر تجلیل می‌شود.

وی عنوان کرد: با همکاری جهاد دانشگاهی در سراسر کشور مقرر شد که مقالات برتر به صورت نشست‌های علمی در سراسر دانشگاه‌های کشور ارایه شود، هدف آن است که در گام اول در دانشگاه‌های کشور به ترویج سبک زندگی اسلامی پرداخته شود.

انتهای پیام

کد N1012047