1520 مورد اسارت فلسطینیان از آغاز انتفاضه قدس تاکنون

فلسطين

کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد: تعداد اسرای فلسطینی به دست اشغالگران صهیونیست تا پایان ماه جاری به 1520 نفر رسید که 60 درصد آنان را کودکان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه عربستانی الریاض، این کمیته با انتشار گزارشی تاکید کرد: «بخش اعظم این بازداشت‌ها در استان قدس رخ داد.»

در این گزارش آمده است: روند بازداشت موقت فلسطینیان در ماه جاری به دستور دولت "اسرائیل" تشدید یافت؛ به نحوی که تعداد بازداشت شدگان موقت در ماه جاری به 500 تن می‌رسد.

در این گزارش می‌خوانیم: «موج گسترده بازداشت فلسطینیان در چارچوب مجازات دسته جمعی ملت فلسطین صورت می‌گیرد، دشمن صهیونیستی در جریان این بازداشت‌ها به هیچ کس رحم نکرد و بزرگ و کوچک و پیر و جوان و زن و مرد را اسیر کرد.»

این نهاد حقوقی گزارش داد: به خاطر موج گسترده بازداشت فلسطینیان زندان‌های صهیونیستی به شدت شلوغ شده است. اسرای فلسطینی با کمبود لباس‌های زمستانی مواجه هستند. مدیریت زندان‌های اسرائیلی یک سلول تازه برای افراد خردسال در زندان "گفعون" واقع در شهر الرمله دایر کرده و 30 کودک فلسطینی را در آن حبس کرده است.

کمیته مذکور تاکید کرد: تعداد کودکان اسیر در این ماه به 350 تن و تعداد نمایندگان پارلمانی اسیر به 5 تن رسید.

بر پایه این گزارش، تا پایان ماه جاری تعداد اسرای فلسطینی در 22 زندان و بازداشتگاه و اسارتگاه به مرز 6700 تن رسید. این رقم همچنان رو به افزایش گذاشته است.

طبق این گزارش، تعداد زنان اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی به 40 تن می‌رسد که 4 تن از آنان به خاطرا اصابت گلوله در بیمارستان‌های اسرائیلی تحت مداوا قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N1011749