اعتراض مخالفان مصری به همکاری امنیتی قاهره با تل‌آویو

مصر

پس از آن که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد در تلاش‌ها برای مشخص کردن مکان سقوط هواپیمای روسی در شبه‌جزیره سینا مشارکت داشته جمعی از مخالفان برجسته و نمایندگان سابق مصر هماهنگی امنیتی میان مصر و رژیم صهیونیستی و حمایت دیپلماتیک قاهره از تل‌آویو را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی شنبه شب اعلام کرد که ارتش این رژیم به تلاش‌ها جهت پیدا کردن مکان هواپیمای روسی که در سیناء با 217 سرنشین سقوط کرد، کمک نموده است.

در همین راستا، مخالفان مصری همکاری امنیتی مصر و رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

این مخالفان در بیانیه‌ای ورود هواپیماهای جاسوسی رژیم صهیونیستی به حریم هوایی مصر کمی پس از حادثه هولناک سقوط هواپیمای مسافربری روسیه را محکوم کردند.

آنها همچنین حمایت دیپلماتیک مصر در سازمان ملل برای انتخاب رژیم صهیونیستی به عنوان عضو کمیته سازمان ملل در بهره‌گیری از مسالمت‌آمیز از فضای خارجی را محکوم کردند.

در این بیانیه اشاره شده که حمایت مصر از اسرائیل، بی سابقه بوده و توسط هیچ کشور اسلامی و عربی دیگر صورت نگرفته است و این امر تاکیدی بر پافشاری مصر برای هماهنگی با رژیم صهیونیستی است که این امر فقط به تضعیف مصر و از دست دادن نقش آن در جهان عرب و اسلام می‌انجامد.

پیشتر قاهره اذعان کرد که به نفع پیوستن اسرائیل به عضویت کمیته سازمان ملل برای بهره‌گیری‌های مسالمت‌آمیز از فضای خارجی رای داد و اعلام کرد که پایبندی به حمایت عربی در پشت این امر نقش داشته است.

احمد ابوزید، سخنگوی وزارت خارجه مصر نیز عنوان داشت که این رای‌گیری در سازمان ملل شامل پیوستن شش کشور جدید به این کمیته می‌شد که از جمله این کشورها سه کشور عربی حوزه خلیج فارس (امارات، قطر و عمان) بودند.

امضاکنندگان این بیانیه از نهادهای نظام مصر خواستند تا نسبت به طرح‌هایی برای لطمه زدن به امنیت ملی مصر هوشیار و بیدار باشند.

انتهای پیام

کد N1011707