پاسخ سخنگوی سازمان اوقاف به اظهارات ضدشیعی وزیر اوقاف مصر

مصر,سازمان اوقاف,شیعه

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهارات اخیر وزیر اوقاف مصر در خصوص تبری جستن شیعیان مصر از ایران را سخیف و سبکسرانه دانست.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهارات اخیر وزیر اوقاف مصر در خصوص تبری جستن شیعیان مصر از ایران را سخیف و سبکسرانه دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن ربیعی با بیان این‌که «وزیر اوقاف مصر اخیراً در ادامه اقدامات و اظهارات ضدشیعی خود از شیعیان این کشور خواسته تا برای اثبات حسن نیت خود با صدور بیانیه‌ای از ایران اسلامی تبری بجویند» خاطر نشان کرد: این گونه سخنان بیشتر در راستای منافع گروه‌های تکفیری و سلفی و تروریست‌های داعش بیان می‌شود و هیچ گونه تأثیری بر فعالیت و حرکت شیعیان مصر ندارد.

وی با بیان این‌که «اینگونه سخنان و اقداماتی چون محروم کردن یک جمعیت کثیر از برگزاری آیین‌های عزاداری و بزرگداشت عاشورا در مسجد رأس الحسین (ع) قاهره تضییع حقوق طبیعی شهروندان محسوب می‌شود» تصریح کرد: اینگونه اظهارات و تهدید علیه جمعیت مظلوم شیعه در مصر بیشتر موجب خوشایند رژیم صهیونیستی و تکفیری‌ها و گروه‌های تروریستی چون داعش است که در هر شهر و مکانی وارد می‌شوند شیعه کشی به راه می‌اندازند و متاسفانه سازمان‌های مدعی حقوق بشر هم روزه سکوت اختیار کرده‌اند.

ربیعی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران قصد دخالت در امور داخلی هیچ کشوری را ندارد اما حمایت از مظلوم و ملت‌های تحت ظلم و ستم را در هر سرزمینی وظیفه انسانی و اسلامی خود می‌داند.

سخنگوی سازمان اوقاف کشورمان اینگونه اظهارات را از سوی وزیر اوقاف مصر تکرار مکررات بی حاصل دانست و افزود: جمعیت شیعه مصر یکی از اقوام و طوایف تأثیرگذار و کهن هستند که براساس قوانین آن کشور و حقوق انسانی حق فعالیت دینی و مذهبی و اجتماعی دارند و دولت مصر باید از حقوق طبیعی آنها دفاع کند نه اینکه موجب محدودیت و سلب حقوق آنها شود.

انتهای پیام

کد N1011633