نمایندگان خطاب به سرافراز: چرا رسانه ملی را «میلی» و تریبون جبهه پایداری و زاکانی کرده اید؟

محمد سرافراز,فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت,مجلس نهم,سازمان صدا و سیما

صبح امروز رئیس سازمان صداوسیما مهمان جلسه فراکسیون رهروان ولایت بود.

کمال الدين پيرموذن نماينده اردبيل در گفت و گو با خبرآنلاين، با بيان اينکه عموم نمايندگان حاضردرجلسه نسبت به سياه نمايي برجام توسط صداوسيما اعتراض کردند، افزود: اينجانب نيز به جد از رييس رسانه «ميلي تندروها» به جهت سياه نمايي ظالمانه برجام عليرغم حمايت ملت از اين توافق و عدم پخش اظهارات آقايان ظريف و نهاونديان دركمسيون ويژه برجام، انتقاد کردم.

به گفته وي، تخريب دولت و مجلس، سياسي نمودن عزاداري تاسوعا وعاشوراي حسيني ايرانيان و اردبيلي هاي حسيني و همچنين تبليغ غيرمتعارف خسران آور پديده شانديز وميزان و حلزون، از ديگر انتقادات وي به سرافراز بوده است.

پيرموذن ادامه داد: ديگر نمايندگان نيز نسبت به بي توجهي به همه سلايق در رسانه ملي، شطرنجي كردن تصوير دكتر آخوندي، سانسوركرن تصويرحسين فريدون برادررييس جمهوردر گزارش سيل ايلام، «ميلي» شدن رسانه «ملي» و تبديل آن به رسانه جبهه پايداري و رسانه خاص چهره هايي چون عليرضا زاكاني، نقوي حسيني و حميد رسايي اعتراض کردند.

نماينده اردبيل با اشاره به اينکه بي مهري به محيط زيست نيز از ديگر انتقادات نمايندگان به صداوسيما بوده است، خاطرنشان کرد: البته ايشان در جواب نمايندگان، توجيه پيشه کرده وبه اقتصاد مقاومتي و ضرورت حسن اجراي برجام و .....اشاراتي داشت.

ابوذر ندیمی هم با بيان اينکه حدود 30 تا 40 نفر از نمایندگان با تمرکز بر برجام و پوشش تلویزیونی آن انتقاداتی را در اين جلسه مطرح کردند، به ايسنا گفت: آقای سرافراز سه نکته را مطرح کردند؛ اول اینکه در زمان مذاکرات و بررسی برجام صرفاً بحث پوشش خبری مطرح بوده و نکته دوم اینکه از لحاظ زمانی سعی کردند شرایط متناسبی باشد و موافقین و مخالفین هر یک 50 درصد وقت داشته باشند. از این پس هم تلاش صداوسیما بر اساس فرمایشات رهبری واخواهی این مطالبات است.

حسين گروسي عضو فراکسیون رهروان ولایت نيز درباره اين جلسه به ايرنا گفت: در این جلسه سرافراز قول داد تمامی کشور تحت پوشش شبکه های تلویزیون قرار گیرد تا مردم اعتماد بیشتری به رسانه ملی پیدا کنند. همچنین درباره انعکاس صحیح و دقیق اخبار مجلس نیز بحث شد و سرافراز قول داد که تعامل بیشتری با مجلس داشته باشد. همچنین رییس سازمان صدا وسیما گفت که در آینده بسیار نزدیک تمامی شهرستان های استان تهران زیر پوشش شبکه های تلویزیونی با استفاده از فناوری اچ دی قرار خواهد گرفت.

به گفته وي، این جلسات تکرار می شود تا مجلس شورای اسلامی بتواند در افزایش بودجه برای ارتقا فناوری های جدید به صدا و سیما کمک کند.

2727

کد N1011529