تکاپوی مجدد سازمان ملل برای از سرگیری مذاکرات صلح در یمن

یمن

با هدف تلاش برای از سرگیری مذاکرات صلح میان طرف‌های درگیر یمنی و تعیین زمان این مذاکرات، میانجی سازمان ملل در یمن به ریاض رفت.

با هدف تلاش برای از سرگیری مذاکرات صلح میان طرف‌های درگیر یمنی و تعیین زمان این مذاکرات، میانجی سازمان ملل در یمن به ریاض رفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن با هدف تلاش برای از سرگیری مذاکرات سیاسی میان گروه‌های یمنی و تعیین موعد آن شنبه شب وارد ریاض شد.

منبع مذکور اظهار داشت که ولد شیخ احمد قرار است در این سفر با عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن و خالد بحاح، معاون وی دیدار کند و ضمن بررسی برنامه مذاکرات سیاسی میان دولت در تبعید یمن و جنبش مردمی انصارالله، زمان نهایی برگزاری این مذاکرات را مشخص کند.

این منبع افزود: دولت هادی پیش از این اعلام کرده بود برای اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت مبنی بر عقب نشینی نیروهای انصارالله از شهرهای یمن، آماده است با حوثی‌ها و علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن وارد گفت‌وگوی مستقیم شود.

انصارالله پیش از این اعلام کرده بود که کلیه توافق‌ها جهت دستیابی به راه حل‌های سیاسی برای توقف جنگ در یمن در هفت ماه گذشته شکست خورده است.

پیشتر جنبش انصارالله بررسی بندهای توافقنامه "مسقط" را در مذاکرات آتی خواستار شد که این مساله با مخالفت دولت فراری یمن مواجه شد و دولت هادی مدعی شد این خواسته "دور زدن" قطعنامه سازمان ملل است.

طبق اظهارات شیخ احمد پیش بینی می‌شود مذاکرات مستقیم میان طرف‌های یمنی اواسط ماه نوامبر آتی در شهر "ژنو" و یا مسقط ، پایتخت عمان برگزار شود.

انتهای پیام

کد N1011486