جنگنده‌های ترکیه اهداف داعش در سوریه را بمباران کردند

ترکیه

مقامات عالی‌رتبه دولت ترکیه اعلام کردند که یک روز قبل از انتخابات پارلمانی ترکیه جنگنده‌های این کشور روز شنبه حملات هوایی را علیه اهداف داعش در سوریه ترتیب دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، یکی از این مسوولان عالی‌رتبه گفته است: جنگنده‌های آمریکایی خود را برای حمایت از عملیات ترکیه آماده کرده بودند و تمامی جنگنده‌های شرکت‌کننده در عملیات سالم به پایگاه‌های خود بازگشتند.

این مقام اظهار داشت: هیچ نیروی زمینی در این حملات رخ داده شرکت نکرده است.

ترکیه در ژوئیه متعهد شده بود در مبارزه با داعش در چارچوب حملات این گروه فعالانه عمل کند. از آن زمان ارتش ترکیه حملات خود را اساساً علیه دشمن قدیمی خود یعنی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) افزایش داد.

این به رغم آن است که جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی از پایگاه‌های هوایی ترکیه برای بمباران اهداف داعش استفاده می‌کنند. داعش بخش‌هایی از مناطق همجوار مرزهای ترکیه را تحت کنترل دارد و دولت ترکیه انفجار انتحاری‌ای اخیر که در آنکارا رخ داد را با این گروه مرتبط دانسته است.

این حملات هوایی در لحظه بسیار حساسی برای دولت ترکیه رخ داده به طوری که بعد از انتقادات به طور جدی عمل می‌کند. در حالی که برخی آن را متهم کرده‌اند که در ممانعت از حمله آنکارا شکست خورده است.

انتهای پیام

کد N1011398