ادعای داعش در سرنگونی هواپیمای روس تکذیب شد

سیاسی

داعش ادعا می کند هواپیمای مسافربری روسیه را هدف قرار داده است ولی کارشناسان نظامی عقیده دارند این گروهک تروریستی چنین امکانی را نداشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس24، دولت روسیه ادعای داعش در سقوط هواپیمای مسافربری متعلق به این کشور را رد کرد و اعلام کرد این حادثه به هیچ وجه تروریستی نبوده است.

«ماکسیم سوکولف» وزیر حمل و نقل روسیه گفت: ادعای داعش برای سرنگونی هواپیمای روسی جوسازی و ایجاد تشویش اذهان عمومی از سوی این گروهک تروریستی است و چنین خبری نمی تواند صحت داشته باشد.

وی گفت: آخرین اطلاعات به دست آمده نشان می دهد این گروهک دخالتی در این حادثه نداشته است و تنها از فرصت پیش آمده برای ایجاد رعب و وحشت استفاده کرده است.

گروه ولایت سینا وابسته به گروه تروریستی داعش مدعی شد که هواپیمای مسافربری روسیه حامل 244 سرنشین در صحرای سینا را هدف قرار داده است. داعش می گوید هواپیمای مسافربری روسیه را در واکنش به حمله جنگنده های روسیه به مواضع داعش در سوریه هدف قرار داده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه فردا را روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرده است و پرچم ها به حالت نیمه افراشته در خواهند آمد.

کد N1011270