«مذاکرات هسته‌ای ایران» منتشر شد

سیاسی

«نادر انتصار» و «کاوه افراسیابی» در کتابی با عنوان «مذاکرات هسته ای ایران» به بررسی مسائل مربوط به مذاکرات هسته ای از توافق موقت ژنو در سال ۲۰۱۳ تا توافق جامع هسته ای ۱۴ جولای پرداخته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پروفسور «نادر انتصار» استاد علوم سیاسی و رئیس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا و «کاوه افراسیابی» استاد دانشگاه و کارشناس ایرانی مقیم آمریکا با انتشار کتابی با عنوان «مذاکرات هسته ای ایران» به توافق موقت در مذاکرات ژنو سال ۲۰۱۳ اشاره و آن را موجب باز شدن یخ های موجود برای رسیدن به توافق هسته ای جامع کنونی اعلام کردند.

کتاب مذکور در ۲۱۸ صفحه و به زبان انگلیسی به چاپ رسیده است.

بر اساس مطالب این کتاب، توافق موقتی که در نوامبر سال ۲۰۱۳ میان کشورهای ۱+۵ با ایران به امضاء رسید، چشم انداز دست یابی به توافق را هموار ساخت که بحران ایجاد شده در برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را به اتمام رسانده و زمینه را برای روابط ایران با کشورهای غربی هموار می سازد. این کتاب در تلاش است تا درک جامعی را به خوانندگان از توافق موقت ژنو تا توافق جامع هسته ای ۱۴ جولای ۲۰۱۵ موسوم به «برجام» ارائه نماید.

در ادامه، موضوعات مربوط به خاستگاه و سیر تکاملی بحران آفرینی در فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران و تحریم های یکجانبه و چندجانبه علیه این کشور مورد توجه قرار گرفته است.

این کتاب می کوشد تا ارتباط میان مسائل هسته ای و مسائل متعدد غیر هسته ای در منطقه را مورد بررسی قرار دهد.

کتاب مذکور در ۸ فصل به بیان این جزئیات پرداخته است.

کد N1011186