داعش مسئولیت سرنگونی هواپیمای روسی را بر عهده گرفت

سیاسی

گروه تکفیری-تروریستی داعش مسؤلیت ساقط کردن هواپیمای مسافربری روسیه را بر عهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری المیادین اعلام کرد که گروه تکفیری-صهیونیستی داعش مسؤلیت ساقط کردن هواپیمای مسافربری روسیه را بر عهده گرفته است.

تا کنون این خبر توسط سایر خبرگزاری ها و یا خبرگزاری های وابسته به روسیه تأیید نشده است.

رسانه های وابسته به گروه داعش مسئولیت ساقط کردن هواپیمای روسی را بر عهده گرفته اند.

شایان ذکر است، یک فروند هواپیمای مسافربری روسیه که از نوع ایرباس ۳۲۱ بود در صحرای سیناء مصر سقوط کرد.

سازمان هواپیمایی روسیه در این باره گفت: این هواپیما ۲۲۴ خدمه و مسافر داشت و ارتباط با آن در محدوده هوایی قبرس قطع شده بود.

بنا بر گزارش های واصله، این هواپیما از فرودگاه شرم الشیخ برخاسته بود که در صحرای سینا سقوط کرد.

سخنگوی شرکت هواپیمایی «کوگالیماویا» که هواپیمای مذکور متعلق به آن بوده است، به خبرگزاری اینترفکس اعلام کرد که خلبان این هواپیما ۱۲ هزار ساعت تجربه پرواز داشته و نیز هواپیمای مورد نظر پیشتر به صورت کامل مورد بررسی و سرویس قرار گرفته بود.

اما رویترز با انتشار یک خبر فوری اعلام کرد که بررسی های اولیه نشان می دهد که نقص فنی باعث سقوط آن شده است.

ساعاتی پیش نیز مسؤلین مصر با تأیید این مطلب که ۲۱۴ نفر از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری روسیه از اتباع روس و ۳ نفر نیز اوکراینی هستند، اعلام کردند که هیچ یک از سرنشینان آن زنده نمانده اند.

این هواپیما با ۲۱۴ مسافر روس تبار و ۳ اوکراینی در صحرای سینا سقوط کرده بود. از ۲۱۷ مسافر، ۱۳۸ نفر زن، ۶۲ مرد و ۱۷ کودک بودند که همگی کشته شده اند. همچنین ۷ نفر نیز از کارکنان کادر پروازی هواپیما بودند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با صدور پیام تسلیتی به خانواده قربانیان این حادثه، روز اول نوامبر را عزای عمومی اعلام کرد.

کد N1010976