کاخ 12 میلیون پوندی وزیر دفاع روسیه در حومه مسکو

براساس گزارش نهاد ضدفساد روسیه، وزیر دفاع این کشور اخیراً کاخ لوکس 12 میلیون پوندی را در خارج از مسکو ساخته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تلگراف، الکسی ناوالنی، رئیس «فدراسیون مقابله با فساد» در گزارشی نوشت: سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه تلاش کرده تا مالکیت این عمارت چهار طبقه را که به سبک خانه‌های چینی ساخته شده، پنهان کند.

تصاویر این ملک تحت عنوان «مودب‌ترین کاخ» منتشر شد. این عبارت ارجاعی به «مردان سبز بانزاکت» یعنی سربازانی که سال گذشته میلادی از سوی شویگو برای تصرف شبه‌جزیره کریمه اوکراین اعزام شده بودند، محسوب می‌شود.

سپس وزارت دفاع روسیه از این واژه برای شعارهای خود از جمله «ادب شهرها را تسخیر می‌کند» استفاده کرد.

این تصاویر یک عمارت با ابهت با سقف‌هایی به سبک خانه‌های چینی و حیاطی وسیع با درخچه‌های عجیب و غریب که منطقه‌ای حدود 9000 متر مربع را پوشش می‌دهد، نشان دادند. گفته می‌شود که این عمارت در شهرک «بارویخا» در نزدیکی مسکو واقع است.

شهرک بارویخا محل سکونت میلیاردرها و مقامات عالی‌رتبه محسوب می‌شود.

اسناد منتشر شده از سوی «کمیسیون مقابله با فساد» حاکی از آن است که شویگو این ملک را به نام دخترش زده تا مالکیت خود بر این عمارت را پنهان کند. در سال 2012 میلادی مالکیت این عمارت رسماً به شخصی به نام یلنا آنتیپینا واگذار شد. مبارزان ضدفساد معتقدند وی خواهر همسر سرگئی شویگو است.

ارزش این عمارت 12 میلیون پوند است اما کل درآمد اعلام شده خانواده شویگو برای سال‌های 2010 تا 2012 میلادی حدود 1.8 میلیون پوند بود.

شویگو هنوز درخصوص این گزارش اظهارنظری کرده است.

انتهای پیام

کد N1010947