اظهارات ضد و نقیض در خصوص علل سقوط هواپیمای مسافربری روسیه

سیاسی

سخنگوی شرکت هواپیمایی که در صحرای سینا سقوط کرده است دلایلی را بر رد خطای انسانی اعلام کرده است، اما برخی رسانه ها بر «نقص فنی» به عنوان علت سقوط تأکید می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالیکه خبرگزاری اینترفکس به نقل از سخنگوی شرکت هواپیمایی «کوگالیماویا» اعلام کرده است که خطای انسانی علت سقوط هواپیما ی روسی نبوده است، رویترز با انتشار یک خبر فوری «نقص فنی» را علت سقوط این هواپیما اعلام نموده است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی «کوگالیماویا» به خبرگزاری اینترفکس اعلام کرد که خلبان این هواپیما ۱۲ هزار ساعت تجربه پرواز داشته و نیز هواپیمای مورد نظر پیشتر به صورت کامل مورد بررسی و سرویس قرار گرفته بود.

اما رویترز با انتشار یک خبر فوری اعلام کرد که بررسی های اولیه نشان می دهد که نقص فنی باعث سقوط آن شده است.

ساعاتی پیش، مسؤلین مصر با تأیید این مطلب که ۲۱۴ نفر از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری روسیه از اتباع روس و ۳ نفر نیز اوکراینی هستند، اعلام کردند که هیچ یک از سرنشینان آن زنده نمانده اند.

مقامات امنیتی و نظامی مصر اعلام کردند که تمامی ۲۲۴ نفر سرنشین هواپیمای مذکور کشته شده اند.

این هواپیما با ۲۱۴ مسافر روس تبار و ۳ اوکراینی در صحرای سینا سقوط کرده بود. از ۲۱۷ مسافر، ۱۳۸ نفر زن، ۶۲ مرد و ۱۷ کودک بودند که همگی کشته شده اند. همچنین ۷ نفر نیز از کارکنان کادر پروازی هواپیما بودند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با صدور پیام تسلیتی به خانواده قربانیان این حادثه، روز اول نوامبر را عزای عمومی اعلام کرد.

سازمان هواپیمایی روسیه در این باره گفت: این هواپیما ۲۲۴ خدمه و مسافر داشت و ارتباط با آن در محدوده هوایی قبرس قطع شده بود.

بنا بر گزارش های واصله، این هواپیما از فرودگاه شرم الشیخ برخاسته بود که در صحرای سینا سقوط کرد.

کد N1010946