مصر اعلام کرد؛

تمامی سرنشینان هواپیمای روسی کشته شده‌اند

سیاسی

مسؤلین مصر ضمن اعلام اینکه ۲۱۴ تن از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری روسیه اتباع این کشور و ۳ نفر اوکراینی هستند، از کشته شدن تمامی سرنشینان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مسؤلین مصر با تأیید این مطلب که ۲۱۴ نفر از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری روسیه از اتباع روس و ۳ نفر نیز اوکراینی هستند، اعلام کرد که هیچ یک از سرنشینان آن زنده نمانده اند.

مقامات امنیتی و نظامی مصر اعلام کردند که تمامی ۲۲۴ نفر سرنشین هواپیمای مذکور کشته شده اند.

این هواپیما با ۲۱۴ مسافر روس تبار و ۳ اوکراینی در صحرای سینا سقوط کرده بود. از ۲۱۷ مسافر، ۱۳۸ نفر زن، ۶۲ مرد و ۱۷ کودک بودند که همگی کشته شده اند. همچنین ۷ نفر نیز از کارکنان کادر پروازی هواپیما بودند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با صدور پیام تسلیتی به خانواده قربانیان این حادثه، روز اول نوامبر را عزای عمومی اعلام کرد.

شایان ذکر است، یک فروند هواپیمای مسافربری روسیه در مصر سقوط کرد. بر اساس این گزارش، این هواپیمای مسافربری که از نوع ایرباس ۳۲۱ بود در صحرای سیناء مصر سقوط کرده است.

سازمان هواپیمایی روسیه در این باره گفت: این هواپیما ۲۲۴ خدمه و مسافر داشت و ارتباط با آن در محدوده هوایی قبرس قطع شده بود.

بنا بر گزارش های واصله، این هواپیما از فرودگاه شرم الشیخ برخاسته بود که در صحرای سینا سقوط کرد. اغلب سرنشینان این هواپیما دارای تابعیت روسی بودند.

کد N1010841