نعمتی تاکید کرد

پیگیری موضوع مبارزه با تروریسم در کمیته اجرایی بین‌المجالس جهانی

سیاسی

عضو هیات اعزامی پارلمانی ایران به اتحادیه بین‌المجالس جهانی با تاکید بر اینکه عضویت ایران در کمیته اجرایی اتحادیه بین‌المجالس جهانی، جایگاه و فرصت بی نظیری را در اختیار ایران قرار داده است گفت که با عضویت در این کمیته می‌توان موضوعات مهمی همچون فلسطین و مبارزه با تروریسم را مطالبه کرد.

بهروز نعمتی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره عضویت ایران در کمیته اجرایی اتحادیه بین‌المجالس جهانی بعد از 50 سال گفت: با توجه به اهمیت اتحادیه بین‌المجالس جهانی در دنیا، بدست آوردن این کرسی مهم فرصتی بسیار خوب برای ایران در زمینه مذاکرات و دیپلماسی پارلمانی قرار داده است.

به گفته وی، عضویت ایران در این کمیته می‌تواند در بحث قوانین و مقررات اتحادیه بین‌المجالس جهانی و سایر حوزه‌های عملکردی این اتحادیه مفید باشد و حتی در حوزه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نیز مورد استفاده قرار گیرد.

نعمتی ادامه داد: با توجه به حضور فعال ایران در این اجلاس و طرح موضوعات مهم فلسطین و مبارزه با تروریسم در کمیته های مختلف، عضویت ایران در این کمیته می‌تواند به پیگیری این مطالبات کمک کند چرا که کمیته اجرایی بیشترین وظیفه و مسئولیت را در پیگیری مصوبات بر عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه عضویت ایران در کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی، جایگاه و فرصت بی نظیری را در اختیار ایران قرار داده است، گفت: آقای جلالی به عنوان نماینده ایران در کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی انتخاب شد که این امر به دلیل سوابق ایشان در حوزه دیپلماسی همچون عضویت در کمیته های اتحادیه بین المجالس آسیایی جهانی نوع عملکرد و مذاکراتش در این اجلاس است.

انتهای پیام

کد N1010637