لوکاشنکو: لزومی برای استقرار پایگاه هوایی روسیه در بلاروس وجود ندارد

بلاروس,روسيه

رئیس جمهور بلاروس اظهار کرد،‌ کشورش نیازی به استقرار یک پایگاه هوایی روسیه در خاک خود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس در جریان یک کنفرانس عملیاتی نیروهای مسلح که روز جمعه در شهر مینسک برگزار شد، گفت: نه بلاروس و نه روسیه نیازی به استقرار پایگاه هوایی روسیه در خاک بلاروس از نقطه نظر نظامی ندارند.

رئیس‌جمهور بلاروس همچنین اظهار کرد، خدمه جنگنده های Mig-29 و سوخوی Su-27 روسیه روزانه در پایگاه هوایی بارانوویچی حضور دارند. وی ادامه داد: آنها وظیفه حفاظت از حریم هوایی به ویژه دفاع از فدراسیون روسیه را بر عهده دارند.

لوکاشنکو خاطر نشان کرد: اگر تجاوزی نظامی علیه بلاروس و در نتیجه علیه روسیه صورت بگیرد، از یک گروه نیروهای مشترک منطقه ای استفاده خواهد شد.

برخی از رسانه‌ها پیشتر گزارش داده بودند که در ماه سپتامبر ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به وزرای امور خارجه و دفاع کشورش دستور داده تا مذاکراتی با بلاروس در خصوص تاسیس پایگاه هوایی روسیه در خاک این کشور داشته باشند و توافقات مربوط به آن را امضا کنند.

رئیس جمهور بلاروس، رسانه‌ها را متهم به جنجال درباره استقرار پایگاه هوایی روسیه در کشورش کرد و گفت که این رسانه‌ها انگیزهای سیاسی دارند و وضعیت واقعی امور را منعکس نمی کنند.

وی تاکید کرد کشورش نمی‌خواهد در بازی قدرت‌نمایی در خاورمیانه درگیر شود.

انتهای پیام

کد N1010412