تکرار ادعاهای ضدایرانی وزیر خارجه بحرین علیه کشورمان

ایران و بحرین

وزیر خارجه بحرین در اظهاراتی خصمانه علیه ایران مدعی آن‌چه «حمایت ایران از براندازی در کشورهای عربی» خواند، شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، شیخ خالد بن احمد الخلیفه وزیر خارجه بحرین امروز شنبه در کنفرانسی امنیتی در منامه با متهم کردن ایران به قاچاق اسلحه از ایران به عنوان تهدید یاد کرد.

همچنین به گزارش شبکه خبری العربیه در کنفرانس امنیتی منامه آنتونی بلینکن معاون وزیر خارجه ایالات متحده گفت: ما می‌دانیم که توافق هسته‌ای ایران فقط یک توافق است، ما هیچ تصوری از تاثیرات عمده این توافق در سراسر منطقه نداریم؛ بنابراین ما به دقت بر اقدامات قابل ایراد ایران و فعالیت‌هایش در منطقه تمرکز داریم و آنها را مورد توجه قرار می‌دهیم و خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ایران همواره ادعای تکراری این‌گونه را در خصوص ارتباط حوادث بحرین با جمهوری اسلامی ایران بی پایه و اساس دانسته است.

پیش‌تر نیز مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به ادعاهای بی‌پایه مقامات بحرینی گفته بود: این گونه روش‌های غیر سازنده، بر خواست و اراده جدی جمهوری اسلامی ایران در تداوم و پیگیری سیاست منطقه‌ای مسئولانه و اعتمادآفرین معطوف به همکاری مشترک منطقه‌ای به ویژه علیه تهدیداتی چون افراط گرایی و تروریسم، خللی ایجاد نخواهد کرد.

وی با تاکید بر این‌که «اتهام زدن به ایران کارآیی خود را از دست داده است» گفت: بهتر است مقامات بحرینی به جای فرافکنی در روش‌های خود تجدید نظر کنند.

انتهای پیام

کد N1010353