انتقام‌گیری داعش از عملیات اخیر آمریکا با سر بریدن 4 پیشمرگ کرد

تروریست‌های داعش چهار تن از نیروهای پیشمرگ کرد را سر بریده و اعلام کردند این کار را برای "انتقام" از حمله اخیر نیروهای ویژه آمریکایی که باعث نجات 70 گروگان عراقی و کشته شدن 20 تروریست شد، انجام داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی میل، در ویدیو وحشیانه‌ای که داعش از این اعدام منتشر کرده، یک فرد نقابدار انگلیسی زبان که لهجه آمریکایی دارد، در حالی که روی یکی از گروگان‌ها ایستاده، چاقوی خود را نشان می‌دهد. علاوه بر این فرد، سه تروریست دیگر که همگی لباس سیاه به تن داشته و نقاب به صورت دارند، پشت سر سه گروگان کرد نارنجی‌پوش دیگر ایستاده و هر کدام چاقویی به دست دارند.

اعدام کننده اصلی در حالی که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا را خطاب قرار می‌دهد می‌گوید که این اعدام‌ها را برای انتقام از حمله نیروهای ویژه آمریکایی به محل اسارت گروگان‌های داعش انجام می‌دهد.

آمریکا می‌گوید در جریان حمله نیروهای ویژه این کشور به یک زندان داعش در شمال عراق که اخیرا انجام شده، بیش از 20 تروریست داعش کشته و پنج داعشی دیگر اسیر شدند. یک نیروی آمریکایی به نام جوشوا ویلر نیز در این عملیات کشته شد.

در ویدیوی 15 دقیقه‌ای داعش تروریست انگلیسی زبان اولین نیروی پیشمرگ کرد را روی زمین انداخته و سرش را می‌برد. سه گروگان پیشمرگ دیگر در حالی که از ترس می‌لرزند مجبور هستند که سر بریدن هم‌قطار خود را تماشا کنند. یکی از آنها در حالی که این اعدام بی رحمانه اتفاق می‌افتد چشمانش را می‌بندد.

پس از نفر اول سه تروریست دیگر جلو آمده و بقیه گروگان‌ها را سر می‌برند. در ابتدای این ویدیو داعش تصاویری از زندان حویجه در استان کرکوک که هدف نیروهای ویژه آمریکایی قرار گرفت را نشان می‌دهد و تاکید می‌کند که عملیات آنگونه که آمریکایی‌ها گفته‌اند، موفق نبوده است.

انتهای پیام

کد N1010304