هشدار مجارستان درباره بحران دموکراسی در اروپا

اروپا,مهاجرت

نخست‌وزیر مجارستان در اظهاراتی انتقادآمیز گفت، نظام سهمیه‌بندی اجباری برای توزیع پناهجویان در میان کشورهای اتحادیه اروپا بدون احترام به آرای عمومی مورد تصمیم گیری قرار گرفته و این مساله می تواند باعث بحران دموکراسی در اروپا شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ "ویکتور اوربان" نخست‌وزیر مجارستان در حالی این اظهارات را در یک مصاحبه رادیویی مطرح کرد که دولتش اقدام به بستن مرزهای جنوبی این کشور کرده و علت این کار را تهدید علیه فرهنگ اروپایی و ارزشهای مسیحی از سوی موج صدها هزار پناهنده که وارد اتحادیه اروپا شده اند، دانسته است.

طرح آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای اعمال سهمیه‌های کشور اجباری برای پذیرفتن پناهجویان در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا با مقاومت برخی کشورهای کوچکتر این اتحادیه مواجه شده است.

اوربان در مصاحبه رادیویی گفت: چه کسی به رهبران اتحادیه اروپا یا برخی از رهبرانش اجازه داده دست به این نوع سیاست بزنند؟ قاره ما یک قاره دموکراتیک است.

وی خاطر نشان کرد: چه زمان و از سوی چه کسی به پذیرش میلیونها نفری که به شکل غیرقانونی وارد اروپا شده اند و توزیع آنها میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رای داده شده است؟ چیزی که دارد اتفاق می افتد فاقد اساسهای دموکراتیک است.

به گفته نخست وزیر مجارستان، نظام سهمیه بندی پذیرش پناهجویان در اروپا نامعقول، غیر قانونی و ناعادلانه است.

وی افزود: اکنون حتی تهدید بزرگتری وجود دارد که این سهمیه‌ها تبدیل به یک اقدام قانونی دائمی شده و کسانی که وارد اروپا می شوند به شکل خودکار توزیع شوند و ما چنین چیزی را نمی پذیریم.

اوربان که یکی از مخالفان سر سخت مهاجران در اروپا است، گفت که اعمال سهمیه ها اساسهای اروپا را به چالش می کشد.

انتهای پیام

کد N1010218