اردوغان: حدود 2000 شبه نظامی در داخل و خارج از ترکیه کشته شده‌اند

رجب طیب اردوغان اعلام کرد، نزدیک به 2000 شبه نظامی در عملیات اخیر در داخل و خارج از مرزهای ترکیه کشته شده‌اند و عملیات در این زمینه ادامه خواهد یافت.

رجب طیب اردوغان اعلام کرد، نزدیک به 2000 شبه نظامی در عملیات اخیر در داخل و خارج از مرزهای ترکیه کشته شده‌اند و عملیات در این زمینه ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از شبکه خبری "هابر ای"، رییس جمهور ترکیه با اشاره به عملیات اخیر نیروهای امنیتی این کشور، از کشته شدن نزدیک به 2000 شبه نظامی در داخل و خارج از مرزهای این کشور خبر داد.

ترکیه به طور همزمان حملاتی را علیه مواضع داعش در سوریه و شبه نظامیان کرد در داخل ترکیه و در شمال عراق انجام می‌دهد.

رییس جمهور ترکیه با اشاره به اقدامات کردهای سوری اضافه کرد: ترکیه هر آنچه که لازم باشد، را انجام خواهد داد تا از اعلام خودمختاری توسط کردها در شهر تل ابیض در سوریه جلوگیری کند.

هم چنین به گزارش روزنامه حریت، وی در مراسمی به مناسبت روز ملی ترکیه در جمع خبرنگاران در آستانه برگزاری انتخابات روز یک شنبه باز هم بر خواسته خود مبنی بر تشکیل حکومت تک حزبی تاکید کرد.

اردوغان ادامه داد: همه ما به نتایجی که از صندوقهای رای گیری به دست می آید، احترام خواهیم گذاشت. اما زمانیکه به جوامع با ثبات و مطمئن می‌نگریم دلمان نمی‌خواهد که شاهد تشکیل یک دولت ائتلافی باشیم. ما خواهان حکومت تک حزبی هستیم.

وی با اشاره به حکومت چندین ساله حزب عدالت و توسعه در ترکیه گفت: اگر ملت ما انتخاب خود را بر اساس تاسیس یک حکومت تک حزبی کند، در این صورت ما می‌توانیم فضای باثباتی که در طول 12، 13 گذشته تجربه کرده‌ایم، از سرگیریم.

انتهای پیام

کد N1009976