قدرت‌نمایی جدید روسیه با برگزاری رزمایش‌های موشکی

روسيه

ارتش روسیه مجموعه‌ای از پرتاب‌های موشکی کروز و بالستیک از سایت‌هایی در سراسر این کشور انجام داده است که تازه‌ترین قدرت‌نمایی اقتدار نظامی روسیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این رزمایش‌ها شامل پرتاب‌های موشکی از چندین سایت در سراسر روسیه بوده و یکی از بزرگترین مانورهای سال جاری میلادی این کشور است.

این مانورهای نظامی در شرایطی انجام شد که وزرای خارجه روسیه، آمریکا، عربستان، ترکیه، ایران و ده‌ها کشور دیگر در وین دیدار کردند تا درباره احتمال برقراری سازش جنگ در سوریه صحبت کنند.

رزمایش‌های مذکور شامل پرتاب موشک کروز کالیبر از یک کشتی جنگی روسیه در دریای خزر بود. اوایل ماه جاری، کشتی‌های نیروی دریایی روسیه در جنوب دریای خزر 26 موشک از این نوع پرتاب کردند که هدفشان در سوریه بود و بخشی از کمپین هوایی مسکو محسوب می‌شود که از سی ام سپتامبر آغاز شد.

همچنین در جریان مانور اخیر موشک های بالستیک بین قاره ای از دو زیر دریایی هسته ای در دریای بارنتز و دریای اختسک پرتاب شد و در همین حال یک موشک بالستیک بین قاره ای توپول در شمال غربی روسیه پرتاب شد. بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، هدف از این رزمایش ها آزمایش انتقال دستورات جنگی از رهبری عالی نظامی تا مرحله انجام بوده است.

انتهای پیام

کد N1009949