سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری:

زمان قطعی تشکیلی شورای هماهنگی اصولگرایان هنوز مشخص نیست

انتخابات,اصولگرايان,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

کمال الدین سجادی اعلام کرد : جبهه پیروان خط امام و رهبری و جامعه روحانیت مبارز پیگیر تشکیل شورای هماهنگی اصولگرایان هستند، اما هنوز نمی‌توان زمان قطعی تشکیل این شورا را مشخص کرد.

کمال الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، در خصوص وضعیت تشکیل شورای هماهنگی که اصولگرایان که پیش از این اعلام شده بود تا پایان مهرماه تشکیل خواهد شد، اظهار کرد: معمولا وقوع رخدادهای سیاسی و اجتماعی زمان زیادی می برد؛ چرا که این گونه مسائل، همواره با احتمالات و گمانه زنی ها همراه هستند و در مورد تشکیل شورای هماهنگی اصولگرایان نیز از آنجا که طیف اصولگرایان ، همانند اصلاح طلبان ،‌طیفی بزرگ و گسترده است هماهنگ کردن همه بخش های این طیف با یکدیگر و به تبع آن تشکیل شورای هماهنگی، اندکی زمان بر خواهد بود.

وی افزود: جامعه روحانیت مبارز و جبهه پیروان خط امام و رهبری در حال حاضر پیگیر تشکیل این شورا هستند و مشغول فراهم کردن ساختارهای لازم برای آن هستند و در آینده نزدیک این شورا تشکیل شده و کار خود را آغازخواهد کرد.

سجادی با اشاره به ترکیب شورای هماهنگی اصولگرایان اظهار کرد: این شورا قرار است با حمایت و پشتیبانی جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تشکیل شود و ترکیب آن نیز طیف های مختلف جناح اصولگرا و چهره های حقیقی و حقوقی این جریان را در بر خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی اصولگرایان به طور حتمی تشکیل خواهد شد، اما هنوز نمی توان زمان دقیقی را برای آن اعلام کرد،‌ گفت:‌جبهه پیروان خط امام و رهبری به عنوان جمعی که شامل 18 تشکل و حزب اصولگرا می‌شود، آمادگی خود را اعلام کرده است، تا با شورای هماهنگی اصولگرایان و سایر احزاب و تشکل های اصولگرا در هماهنگی کامل باشد تا جریان اصولگرایی بتواند و با وحدت و انسجام هر چه بیشتر خود را برای انتخابات آماده کند.

وی با اشاره به تجربیات گذشته اصولگرایان در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به سوابق و تجربه های موفق مان در انتخابات مجالس هشتم و نهم و استفاده جناح اصولگرایی از فرمول های 596 و 798 که به خوبی جوابگوی اهداف ما بودند،‌ می کوشیم برای انتخابات مجلس هم با روز آمد ساختن این فرمول، اصولگرایان را در جهت انسجام هر چه بیشتر پیش ببریم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری باتاکید بر اینکه رسیدن به وحدت در هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای حضور در انتخابات است، اظهار کرد: تا آنجایی که من اطلاع دارم ،‌حضرات آیات موحدی کرمانی، یزدی و مصباح موافقت خود را با رسیدن به وحدت در جریان اصولگرایی اعلام کرده اند و با ارائه نظرات هدایت گرایانه خود به این امر کمک کرده و می‌کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین با اشاره به وضعیت جبهه پیروان خط امام و رهبری در حال حاضر گفت: ما اسامی کاندیداهای بالقوه و بالفعل خود را از دبیران استان های خود دریافت کرده ایم و قصد داریم با توجه به ملاک‌های مورد نظرمان از کسانی که واجد شرایط هستند، در انتخابات مجلس استفاده کنیم.

وی افزود: کمیته انتخابات جبهه پیروان و نیز کمیته های مربوط به آن ، مثل کمیته زنان و کمیته تبلیغات می کوشند فعالیتهای خود را در حال حاضر گسترش بخشند و در این زمینه کمیته زنان جبهه پیروان نیز در نظر دارد تا با استفاده از چهره های کار آمدِ خود در تهران و سایر استانها زمینه را برای حضور هر چه بیشتر زنان در لیست های انتخاباتی فراهم آورد.

انتهای پیام

کد N1009920