واکنش بشار اسد به کنار کشیدن از قدرت

واحد مرکزی خبر نوشت: رئیس جمهور سوریه گفت: تا نابودی کامل تروریسم در قدرت باقی خواهم ماند.

به گزارش پایگاه اینترنتی الدیار لبنان، بشار اسد رئیس جمهور روسیه درباره کنارگیری اش از قدرت گفت : از قدرت کنارگیری نمی کنم حتی اگر مجبور شوم تنها بمانم و به تنهایی به نبرد بپردازدم .

بشار اسد گفت: تفنگ ام را برخواهم داشت و تا آخرین لحظه از کشورم و نظام سوریه دفاع می کنم و تا آخرین تیر ترکش ام می جنگم زیرا من به خاطر تروریست ها و تکفیری ها از قدرت کنار نمی روم و نمی گذارم که آن ها بر سوریه حکم برانند.

وی افزود: این شخص حقیر، وزیر خارجه سعودی که همیشه از کنارگیری بشار اسد از قدرت سخن می گوید تاریخ مرا و تاریخ سوریه را نمی داند.

ما حتی یک لحظه نیز از قدرت کنارگیری نخواهم کرد. من نمی پذیرم که رئیس جمهور، جمهوری عربی سوریه از قدرت کنار برود مگر به خواست مردم. و این امر نیز محقق نخواهد شد مگر پس از نابودی کامل تروریسم. در آن هنگام در صدد انتخابات پارلمانی بر خواهیم آمد و از ملت درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نظرخواهی می کنیم.

بشار اسد خاطرنشان کرد: من از همه کشورهایی که از سوریه حمایت می کنند و در راس آن ها از روسیه، ایران و سازمان حزب الله لبنان تشکر می کنم. با این همه چنانچه امر اقتضا کند خود به تنهایی از قصر الشعب، تا آخر به نبرد می پردازم و کنار نخواهم رفت.

52261

کد N1009909