آخرین تلاش‌های احزاب ترکیه در آستانه انتخابات فردا

احزاب سیاسی ترکیه در آستانه انتخابات پارلمانی روز یکشنبه آخرین درخواستهای خود را در کمپین‌های انتخاباتی خود بیان کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، احمد داووداوغلو، نخست وزیر کنونی ترکیه و رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر قونیه، محل تولد خود با اشاره به خشونتهای اخیر در کشور، بر مساله امنیت تاکید کرد.

وی ادامه داد: ما به تنهایی ترور و تاثیرات منفی ناشی از درگیری‌ها را در منطقه شکست خواهیم داد.

در این میان، طرفداران حزب عدالت و توسعه با سر دادن شعار "تنها یک حزب" حمایت خود را از به قدرت رسیدن این حزب بدون نیاز به ائتلاف اعلام کردند.

داووداوغلو اضافه کرد: این رای گیری درباره آینده ترکیه است. هم چنین این یک رفراندوم است. شما تصمیم خواهید گرفت که آیا ترکیه در همین راه به سمت توسعه حرکت کند یا نه.

هم چنین کمال قلیچداراوغلو، رییس حزب مردم جمهوری خواه در ادامه کمپین‌های انتخاباتی حزبش در شهر ازمیر حضور داشت. وی در سخنرانی‌اش بر حفظ روابط ترکیه با همسایگان و جهان عرب تاکید کرد.

وی ادامه داد: روابط ما با اعراب تیره شده است. روابطمان با مصر دچار تنش شده است. ما با سوریه وارد درگیری شده‌ایم.

قلیچداراغلو اضافه کرد: آنها اعلام می‌کنند که صادرات ما کاهش یافته است. خب، شما دیگر همسایه‌ای برای ما باقی نگذاشته‌اید!

هم چنین در استانبول صلاح‌الدین دمیرتاش، رییس حزب دموکراتیک خلق‌ها، در سخنرانی انتخاباتی‌اش این انتخابات را رفراندومی برای اردوغان اعلام کرد.

وی ادامه داد: اکنون کشور ما به یک دو راهی رسیده است. بر اساس نتایج این انتخابات، ترکیه یا راه خود را با سیستم حکومتی تک نفری و رژیم دیکتاتوری آن و یا با راهی که دموکراسی بر آن حکم فرماست، ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

کد N1009898