معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان تشریح کرد:

ملاک تصمیم‌گیری‌های شورای نگهبان در انتخابات

سیاسی

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: دلیلی ندارد شورای نگهبان با کسی درباره انتخابات پیش‌رو هماهنگی کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان- سیامک ره‌پیک در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت: معیار شورای نگهبان قانون، سیاست‌ها و خطوط قرمز مورد تایید رهبری است، که از جمله آن خطوط قرمز حوادث سال 88 و کسانی بود که در این فتنه نقش داشتند.

وی اظهار کرد: دشمن در انتخابات 88 تلاش کرد که اعتماد مردم به حکومت را مخدوش کند، تا مردم را از صحنه‌های بعدی انقلاب خارج کنند. بنده به عنوان کسی که در این حوزه فعالیت دارم معتقدم که با سازوکارهای موجود و نظارت مردمی امکان هیچ‌گونه تقلبی در انتخابات وجود ندارد.

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان با بیان اینکه «نماز جمعه نمودی از مناسک در جامعه اسلامی است که پایه‌های جمهوری اسلامی را قوام می‌بخشد»، افزود: نقطه عطف انقلاب امام خمینی(ره) تشکیل حکومت اسلامی بود. بصیرت، دانش و درک عمیقی که ایشان از مبانی اسلام داشتند پایه‌های این انقلاب را ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه «تاسیس حکومت در تفکر امام خمینی (ره) به عنوان مهم‌ترین و عالی‌ترین هدف انبیاء، بر چند پایه استوار است»، افزود: در تفکر ایشان حکومت اسلامی بر 3 پایه استوار است که به لطف خداوند و به وسیله این ارکان، نظام اسلامی حیاتش تداوم یافته است.

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان رهبری دینی را دومین رکن حکومت اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: در اندیشه امام، رهبر دینی کسی نیست که فقط علم و آگاهی نسبت به احکام دین داشته باشد بلکه علاوه بر آن، مجهز به بصیرت است.

ره‌پیک با بیان اینکه «از نگاه امام(ره) کسی می‌تواند حکومت اسلامی را سرپرستی کند که بصیرت، صاحب عدالت و شجاعت باشد»، یادآور شد: حضرت امام علاوه بر داشتن بصیرت و شجاعت، مردمی نیز بود.

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان سومین رکن حکومت اسلامی را مردمی بودن آن دانست و خاطر نشان کرد: امام(ره) به مردم توجه ویژه‌ای داشت. ایده تفکر اسلامی در اندیشه امام با تهدیدهایی از سوی دشمنان نظام روبه‌رو بوده‌ است، چرا که استکبار می‌خواهد چهره اسلام را خشن جلوه دهد.

ره‌پیک عنوان کرد: حمله آمریکا به افغانستان و عراق که بدون هیچ دلیلی صورت گرفت میلیون‌ها کشته بر جای گذاشت و به علت کاربرد سلاح‌های نامتعارف چندین نسل از مردم عراق و افغانستان ناقص الخلقه خواهند بود و هیچ کس پاسخگو نیست.

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان ادامه داد: انقلاب اسلامی و رهبری جمهوری اسلامی چه در زمان امام خمینی(ره) و چه در زمان مقام معظم رهبری در مقابل تفکر سلطه‌گرانه غرب ایستاده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در بحث انتخابات هم به دنبال اهداف خودش است اما به لطف خدا و دقت شما مردم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. متاسفانه برخی این گونه القاء می‌کنند که هیچ تهدیدی وجود ندارد و در حال حاضر هیچ تهدیدی متوجه نظام نیست که این تفکر از تهدیدهای مستقیم دشمن خطرناک‌تر است چراکه یا منشا آن جهل و یا غرض است.

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان با اشاره به سخنان جان کری مبنی بر اینکه «شبکه‌های اجتماعی جوانان خاورمیانه راتحت تاثیر قرار می‌دهد»، یادآور شد: این مساله همان است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان نفوذ فرهنگی یاد می‌کنند و بر این باورند که نفوذ فرهنگی و سیاسی از نفوذ امنیتی خطرناک‌تر و مهم‌تر است.

وی با بیان اینکه «انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در اسفند ماه یک فرصت برای تقویت مشارکت مردمی است»، افزود: دشمن می‌خواهد این فرصت را به تهدید تبدیل کند اما بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری ناظرین وظیفه دارند طبق قانون تعیین صلاحیت کنند.

ره‌پیک ادامه داد: شورای نگهبان با هیچ کس در انتخابات هماهنگی نکرده است و دلیلی ندارد هماهنگی کند چرا که معیار شورای نگهبان قانون، سیاست‌ها و خطوط قرمز مورد تایید رهبری است، که از جمله آن خطوط قرمز، حوادث سال 88 و کسانی بود که در این فتنه نقش داشتند.

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان ادامه داد: مقام معظم رهبری به صراحت اعلام کردند که این افراد مورد اعتماد نیستند و نباید در جایگاهی باشند که مصالح نظام را به خطر بیندازند و شورای نگهبان و نهادهای دیگر باید این قانون را رعایت کنند.

وی عنوان کرد: از تمامی علما، نخبگان و صاحبان نفوذ خواهشمندیم که مردم را در جهت مشارکت در انتخابات و انتخاب اصلح راهنمایی کنند.

انتهای پیام

کد N1009501