معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور:

تمامی تجهیزات حفاظت سایبری در کشور باید بومی سازی شود

معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تمامی تجهیزات حفاظت سایبری در کشور باید بومی سازی شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، سردار "محمدحسن منصوریان" در نشست تخصصی پدافند غیرعامل در استان کرمان افزود: در فضای سایبری ما باید کارهای اساسی انجام دهیم و در دو سال گذشته دو نمایشگاه تولیدات و تجهیزات امنیت سایبری راه اندازی شده و شرکت های توانمند سایبری شناسایی و وارد عرصه تولید تجهیزات مورد نیاز شده اند.

وی اظهار کرد: دشمنان در تهدیدات سایبری بسیار در حال پیشروی هستند و هیچ محدودیتی ندارند و در کنار آن نیز آمریکا و اسرائیل یگان های دفاعی سنگینی را راه اندازی کرده اند زیرا خودشان هم در معرض آسیب هستند.

معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: در جمهوری اسلامی نیز کارهای بسیار خوبی شده است اما همه دستگاه ها باید با استفاده از نظر کارشناسان مربوطه از وارد شدن آسیب های جدی سایبری به دستگاه خود جلوگیری کنند.

منصوریان تاکید کرد: دشمنان با جنگ سایبری به تنهایی نمی توانند جمهوری اسلامی را به زانو درآورند، اما با نفوذ در بخش های مختلف می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند.

منصوریان بر شناسایی مراکز پرخطر تاکید کرد و ادامه داد: این کار در کشور آغاز شده است و در این رابطه با برنامه ریزی و به صورت هدفمند حرکت می کنیم.

معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در مراکز استانها نیز باید در راستای شناسایی مراکز پرخطر و آسیب پذیر اقدام شود و در این رابطه باید به همکاری با یکدیگر توجه لازم را داشته باشیم.

وی بر اجرای مانورهای مشترک و استانی نیز تاکید کرد و گفت: برگزاری مانورهای استانی به صورت جدی برنامه ریزی شده است.

منصوریان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره آمادگی همه دستگاه ها و توجه ویژه به پدافند غیر عامل، گفت: این موضوع یک دستورالعمل رسمی است و این آمادگی در همه ابعاد باید مد نظر باشد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در حال حاضر از مداخله مستقیم اجتناب کرده و به سمت جنگ های نیابتی متمرکز شده اند، ادامه داد: اجتناب طرفین اصلی جنگ از درگیری مسقیم با یکدیگر، جغرافیای متفاوت و مرز نداشتن، استفاده از بازیگران نیابتی و حمایت همه جانبه کشورهای حامی جنگ های نیابتی از بازیگران این جنگ از ویژگی های جنگ های نیابتی به شمار می رود.

معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: در این گونه جنگ ها از همه ابزارهای متعارف و غیرمتعارف استفاده می شود.

منصوریان اظهار کرد: دشمن به دنبال این است که جنگ نیابتی را به مرزهای ما بکشاند و ما را از جنگ های نیابتی منطقه ای خارج و به جنگ های نیابتی ملی درگیر کند.

وی به تهدیدات نظامی، امنیتی تروریستی، موشکی محدود، عملیات نامحدود در قالب جنگ های نیابتی اشاره کرد و گفت: گروه های تروریستی در فضای مجازی نیز فعالیت های گسترده ای می کنند و در حال حاضر نیز تکفیری ها و داعشی ها با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در حال عضو گیری هستند.

منصوریان گفت: ایجاد بحران در هویت ملی و مذهبی و تقابل شیعه و سنی از رویکردهای آمریکایی ها در قالب جنگ های نیابتی به شمار می رود.

معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: اگر اعضای گروه های تکفیری را در منطقه مدیریت نکنیم باید در جاهای دیگر با آنها مقابله کنیم زیرا آنها در صدد نفوذ به کشور هستند.

سردار منصوریان خاطر نشان کرد: در تهدیدات اقتصادی نیز دشمنان تلاش می کنند که اوضاع اقتصادی مناسب نباشد و وضعیت کنونی کشور در فروش نفت توسط عربستان در راستای همین هدف ایجاد شده است.

انتهای پیام

کد N1009325