غریب‌آبادی: انقلاب ما یک انقلاب حقوق بشری بود

معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر گفت: انقلاب ما یک انقلاب حقوق بشری بود و برای تامین حقوق مردم پیشرفت های عظیمی داشته است و هنگامی که کشورمان را در کنار حرکات دو گانه کشورهای دیگر قرار می دهیم می بینیم که بسیار جلوتر از کشورهای مدعی هستیم و ما به همین مسیر خودمان ادامه خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، "کاظم غریب آبادی" در جمع خبرنگاران گفت: حقوق بشر یکی از موضوعات مهم می باشد که جامعه جهانی با آن رو به رو است و علی رغم اینکه واژه مقدسی است سوءاستفاده های زیادی از آن می شود.

وی ادامه داد: امروز در جهان شاهد نقض حقوق بشر هستیم در همین منطقه خودمان یمن ، بحرین، عراق و سوریه که گرفتار حرکات تروریستی شدند از حقوق اولیه خودشان بهره مند نیستند.

معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر تصریح کرد: همچنین به طور مثال در دو سه هفته اخیر متاسفانه جنایاتی که اسراییل بر فلسطین داشته است به فراموشی سپرده می شود و یا در اروپا پدیده اسلام ستیزی، نقض حقوق مهاجران و اقلیت ها بیداد می کند.

غریب آبادی افزود: کمتر از دویست هزار نفر بر اثر اوضاعی که در منطقه ما افتاده است به کشورهای اروپایی برای پناهندگی سرازیر شدند اما چگونه برخورد کردند؟ هیچکدام از آنها را راه نمی دهند و آمریکا از پذیرش این افراد آواره بر سر باز می زند اما کشور ما به عنوان جمهوری اسلامی میزبان چهار میلیون پناهنده است.

وی اظهار کرد: حقوق بشر در آمریکا هم در داخل و هم در خارج از قلمروشان نقض می شود و هیچ توجهی به میزان تجاوزاتی که به کشورها می شود نمی کنند همچنین نقض حقوق سیاه پوستان در آن کشور بیداد می کند .

معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر گفت: در سال 2014 بر اساس برآورد نهادهاتی حقوق بشری به ویژه نهادهای غیر دولتی بین المللی این بوده که آمریکا و اسراییل بزرگترین ناقضان حقوق بشر بودند .

وی ادامه داد:متاسفانه استفاده های ابزاری و سوء استفاده های سیاسی از حقوق بشر حقوق می شود.

غریب آبادی افزود: در ستاد حقوق بشر که یک ستاد فرا قوه ای است در خصوص حقوق بشر با دقت کامل موضوعات را رصد و پایش و در کنار آن بر اساس وظیفه ذاتی خود موارد نقض حقوق بشر را مطرح و از ادعاها و اتهامات بی مورد علیه ایران دفاع می کنیم .

معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر اظهار کرد: تبادل نظر با همکاران قضایی در تمامی استان ها از دیگر وظایف ما می باشد و همچنین آخرین تحولات حقوق بشری را تشریح می کنیم زیرا باید یک درک صحیح از حقوق بشر و آنچه که در جامعه می گذرد داشته باشیم.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری است که به حقوق بشر اهمیت وافری می دهد.

غریب آبادی ادامه داد: قانون اساسی ما یک بخش را به ملت اختصاص داده است و ساختار های متعددی برای حفظ حقوق شهروندی تدوین شده است .

معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر اظهار کرد: کشورهای دیگر نمی توانند به سادگی از کنار موضوعات ما بگذرند و ما را متهم به نقض حقوق بشر کنند ما یک کشور اسلامی هستیم که بر مبنای مقررات دینی و قانون اساسی به حقوق بشر اعتقاد داریم و نیازی نداریم کسی به ما آموزش دهد که چگونه رفتار کنیم.

وی گفت: انقلاب ما یک انقلاب حقوق بشری بود و برای تامین حقوق مردم پیشرفت های عظیمی داشته است و هنگامی که کشورمان را در کنار حرکات دو گانه کشورهای دیگر قرار می دهیم می‌بینیم که بسیار جلوتر از کشورهای مدعی هستیم و ما به همین مسیر خودمان ادامه خواهیم داد.

غریب آبادی اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند «دشمنی های دشمنان اسلام پایان نخواهد داشت» در واقع کشورهای غربی تمایل دارند در خصوص حقوق بشر تمرکز بیشتری کنند و این دور از انتظار نیست .

وی ادامه داد: موضوع حقوق بشر مانند موضوع هسته ای نیست که بخواهیم مذاکرات داشته باشیم و ما در عرصه حقوق بشر یک راهبرد چهار وجهی پاسخ به اتهامات حقوق بشری علیه ایران، تعامل منطقی و همکاری متقابل با سازمان های حقوق بشر، پایش وضعیت حقوق بشردر کشورهای دیگر و انعکاس دستاوردها و پیشرفت‌هایمان در مجامع بین المللی داریم .

غریب آبادی گفت: بر اساس همان راهبرد به اقدامات خودمان ادامه خواهیم داد و با هوشیاری کامل اجازه نخواهیم داد که دشمنان در ذهن مردم انحرافی علیه ما ایجاد کنند.

.

وی در رابطه با اتهاماتی که علیه سازمان حقوق بشر توسط دشمنان مبنی بر تبعیض حقوق زن و مرد گفت: از صدر اسلام به زن ارزش داده شده است و زن در عرصه سیاسی و اجتماعی فعالیت می کند.

وی افزود: در اسلام کرامت اسلامی تاکید شده است و غربی ها که تازه به حقوق بشر پی برده اند باید بدانیم که چگونه به زنان نگاه می کنیم.

غریب آبادی تصریح کرد: امروز 9 هزار نفر زن در صدا و سیما ، هفتاد و پنج هزار نفر در کادر علمی ، دو میلیون دانشجوی دختر ،سه معاون و 9 نماینده مجلس زن ،1500 نفر عضو شورای اسلامی شهر و روستا 811 متخصص ،800 قاضی زن و ... وجود دارد .

وی ادامه داد: غربی ها دوست دارند نگاه ما به زن نگاه ابزاری باشد اما نگاه یک نگاه ارزشی است وهیچ محدودیتی برای حضور آنها قایل نیستیم.

غریب آبادی از انتشار بیش از شش هزار نشریه در ایران خبر داد و در پایان خاطر نشان کرد: امروز رسانه ها از آزادی بیان واقعی برخوردارند بحثی که در هیچ جای دنیا وجود ندارد و شاهد حضور اقلیت های مختلف در رسانه ها هستیم.

انتهای پیام

کد N1009276