انتقاد شدید عفو بین‌الملل از سرکوب رسانه‌ها در ترکیه

عفو بین‌الملل اعلام کرده است که اقدام اخیر علیه گروه رسانه‌ای "کوزا ایپک" در ترکیه ضربه بزرگی به اصل آزادی بیان در این کشور است. این سازمان بین‌المللی از مقامات ترکیه در خواست کرد که این ضمانت را در کشور ایجاد کنند که رسانه‌های این کشور بتوانند آزادانه و به صورت مستقل اخبار خود را مخابره کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه تودی زمان، این گروه حقوق بشری در بیانیه‌ای اعلام کرد: حملات اخیر در ادامه حملات تکان دهنده علیه روزنامه نگاران و اصل آزادی بیان در ترکیه است. این اقدامات درست چند روز پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در ترکیه در روز یکشنبه آتی انجام می‌شود. گروه رسانه‌ای کوزا ایپک شامل روزنامه "ملت"، "بوگون" و شبکه‌های خبری" بوگون" و "کانال ترک" است که همگی منتقد اقدامات دولت حزب عدالت و توسعه هستند.

به نوشته این بیانیه، این حملات در حالی انجام می‌گیرد که فعالان سیاسی، مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران و شهروندان عادی تنها به دلیل بیان اظهارات مشروع خود به دادگاه احضار می‌شوند.

بر اساس اعلام سازمان عفو بین‌الملل، این اتفاق بار دیگر نشان داد که مقامات این کشور تلاش می‌کنند که مخالفان خود را با حذف ساکت کنند.

انتهای پیام

کد N1009166