اسارت گروهی از "نیروهای ویژه داعش" به دست ارتش سوریه

سیاسی

منابع نظامی سوری اعلام کردند که در جریان پیشروی ارتش سوریه در استان قنیطره، یک گروه از نیروهای ویژه داعش به اسارت ارتش درآمده‌اند.

منابع نظامی سوری اعلام کردند که در جریان پیشروی ارتش سوریه در استان قنیطره، یک گروه از نیروهای ویژه داعش به اسارت ارتش درآمده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری نووستی، یک منبع در مرکز اطلاعات نظامی سوریه با اعلام این خبر گفت: گروهی متشکل از 50 نیروی ویژه داعش در نزدیکی بلندی‌های جولان به ناچار تسلیم نیروهای سوری شده‌اند.

این منبع افزد: این گروه از نیروهای آموزش دیده داعش، پس از درگیری‌های شدید در نزدیکی خان ارنبه و در نهایت محاصره شدن 50 تن از آن‌ها و از پای درآمدن رهبرشان، تسلیم ارتش سوریه شدند.

منبع سوری مذکور دامه داد: بیشتر تروریست‌هایی که در این عملیات بازداشت شدند دوره‌های آموزشی فشرده و سنگینی را در پایگاه‌های آموزشی وابسته‌ به آمریکا گذرانده بودند. این پایگاه‌ها در نقاط مختلف استان دیرالزور واقع در شرق سوریه برپا شده‌اند. در این پایگاه‌ها جزئیات دقیق عملیات‌های خرابکاری و انفجار به آنها آموزش داده شده و شبه نظامیان مهارت‌های لازم برای انتقال اخبار رویدادهای جدید و شناسایی امواج رادیویی را کسب می‌کنند.

این منبع امنیتی اظهار داشت: تروریست‌های بازداشتی اعتراف کرده‌اند که گروه آنها برای شناسایی ساختار و تشکیلات نیروهای امنیتی مسئول حفاظت از تاسیسات استراتژیک ارتش سوریه،‌ بارها عملیات گشت زنی انجام داده است.

انتهای پیام

کد N1009140