درگیری پلیس فرانسه با پناهجویان

در پی اظهارات یک شهردار منطقه‌ای مبنی بر تعطیلی هر چه سریعتر کمپ پناهجویان در محلی نزدیک بندر کاله فرانسه، نیروهای پلیس با مهاجرانی که سنگ پرتاب می‌کردند، درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس در راستای کنترل قاچاقچیان تلاش می‌کند که کنترلهای امنیتی در کمپ پناهجویی "تت گم" نزدیک به شهر کاله اعمال کند.

در همین راستا، فرانک درسین، شهردار این منطقه، این کمپ پناهجویی را به عنوان "منطقه بی قانون" اعلام کرد.

وی ادامه داد: من در خواست می‌کنم که هر چه سریعتر این کمپ حتی با استفاده از زور در صورت لزوم، تعطیل شود. این کمپ همواره در کنترل قاچاقچیان بوده است. در اینجا مافیای مواد مخدر وجود دارد.

شهردار این منطقه ادامه داد: افرادیکه تاکنون دراین باره دستگیر شده‌اند تنها افراد پایین دستی بوده‌اند.

وی در ادامه دولت انگلیس را به دلیل کم کاری در دستگیر کردن روسای این باند مواد مخدر مقصر دانست که گفته می‌شود که پایگاه اصلی‌اش در آن کشور است.

نزدیک به 250 نفر در کمپ تت گم زندگی می‌کنند که بیشتر آنها سوری، عراقی، ایرانی و عده کمی ویتنامی هستند.

اگرچه در فرانسه و انگلیس کمپ‌های پناهجویان در مناطق مختلف وجود دارد اما تعداد پناهجویان حاضر در این دو کشور در مقایسه با آلمان بسیار کم است. انتظار می‌رود که تا پایان امسال آلمان پذیرای بیش از یک میلیون نفر باشد.

هم چنین برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که اتخاذ تدابیر امنیتی مانند افزایش تعداد نیروهای پلیس به 400 نفر در برابر ورود پناهجویان غیر قانونی در هفته گذشته نتایجی به همراه داشته است.

انتهای پیام

کد N1009044