اخبار یمن؛

دفع یورش مزدوران سعودی در مأرب/اسارت ۱۵ نفر از مهاجمان

سیاسی

منابع یمنی از دفع یورش مزدوران سعودی به مأرب یمن و حملات موشکی ارتش و کمیته های مردمی به مواضع سعودی ها در جیزان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد: پیشروی مزدوران سعودی در شرق صرواح در استان مارب ناکام ماند.

این منبع بیان کرد: مزدوران سعودی قصد پیشروی به سوی منطقه صرواح در استان مارب را داشتند که ارتش و کمیته های مردمی این یورش آنها را دفع و تلفات و خسارات فراوانی به آنها وارد کردند.

به گفته این منبع یمنی در جریان دفع یورش مزدوران سعودی، دهها مزدور کشته و زخمی شدند و تجهیزات آنها منهدم شد و ۱۵ نفر از آنها نیز به اسارت گرفته شدند.

در جیزان جنگنده های سعودی به اشتباه یکی از ادوات نظامی عربستان را هدف قرار داد.منابع یمنی گزارش دادند: جنگنده های دشمن یکی از خودروهای نظامی اش را در الخوبه درجیزان هدف قرار داد که این خودرو منهدم و سرنشینان آن کشته شدند.

به گفته این منابع در جریان حملات موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به مواضع سعودی در روستای قمر در جیزان یک خودر نظامیان سعودی منهدم شد.

همزمان سعودی ها سه یورش هوایی به منطقه عطفان در خولان در شمال صنعا انجام دادند و بندر المخا در غرب تعز را نیز هدف قرار دادند.

کد N1008946