لولا داسیلوا قول داد در برابر اتهامات مقاومت کند

سیاسی

رییس جمهور سابق برزیل وعده داد که علیه اتهام‌های فساد مطرح شده علیه وی، خانواده‌اش و به خصوص پسرش پا بر جا باقی بماند.

رییس جمهور سابق برزیل وعده داد که علیه اتهام‌های فساد مطرح شده علیه وی، خانواده‌اش و به خصوص پسرش پا بر جا باقی بماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به گزارش خبرگزاری فرانسه، لوئیز لولا داسیلوا، رییس جمهور سابق برزیل که پیش از دیلما روسف، رییس جمهور کنونی این کشور در سالهای 2003 تا 2010 بر سر کار بود، تلاش می‌کند تا بتواند اعتبار خود و مشروعیت حزب چپ کارگران را حفظ کند.

وی در کنگره حزبش در برازیلیا با اشاره به روبه رو شدن خانواده‌اش با مشکلات قانونی گفت که وی سه فرزند دیگر و هفت نوه دارد که هنوز تحت بازجویی قرار نگرفته‌اند.

رییس جمهوری سابق برزیل گفت: من یک عروس دارم که باردار است، آن جنین به چه متهم خواهد شد؟!

وی با اشاره به مخالفان خود گفت: آنها می‌توانند مطمئن باشند که من در صحنه باقی خواهم ماند اما من مطمئن نیستم که آنها بتوانند آن اعتباری را که داشتند، حفظ کنند.

روز دوشنبه، نیروهای پلیس با حضور در یک دفتر تجاری به بازرسی‌های خود در آن محل پرداختند که این دفتر به یکی از پسران لولا تعلق داشت. لولا داسیلوا متهم به مشارکت در دادن رشوه از سوی برخی از شرکتهای این کشور به مسئولان اداره مالیات بوده است.

به گزارش ایسنا، چندی پیش پلیس برزیل از دادگاه عالی فدرال این کشور خواست تا رئیس‌جمهوری سابق را به اتهام دخالت در رسوایی گسترده شرکت نفتی پتروبراس مورد بازجویی قرار دهد.

براساس اعلام دادستانهای برزیل، پرونده فساد در پتروبراس شامل دو میلیارد دلار رشوه و دیگر پول‌های غیرقانونی است. ظاهراً بخشی از این پول به خزانه مبارزات انتخاباتی حزب حاکم و متحدانش واریز شده است.

این پرونده همچنین شامل پرداخت رشوه به مدیران اجرایی پتروبراس برای گرفتن قراردادهای بزرگ بوده است.

انتهای پیام

کد N1008779