هشدار آکسفام درباره خطر گرسنگی در یمن

یمن

سازمان امداد رسانی و توسعه آکسفام اعلام کرد: میلیون‌ها یمنی به دلیل وخامت اوضاع امنیتی و خدمات رسانی در این کشور با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

سازمان امداد رسانی و توسعه آکسفام اعلام کرد: میلیون‌ها یمنی به دلیل وخامت اوضاع امنیتی و خدمات رسانی در این کشور با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، این سازمان اعلام کرد: برخی از سازمان‌ها خواهان تسهیل ماموریت تیم‌های امدادرسانی انسانی هستند.

آکسفام در گزارشی در خصوص یمن تاکید کرد: روزانه 25 هزار تن به حلقه قحطی یمن وارد می‌شوند. بیش از یک میلیون یمنی نیازمند کمک‌های انسانی هستند که از این میان 1.4 میلیون آواره داخل شهرهای این کشور هستند.

این سازمان گفت: نزدیک به 13 میلیون یمنی به دلیل کمبود غذا و گرانی مواد غذایی در معرض گرسنگی قرار دارند.

این در حالیست که قیمت سوخت 250 درصد و در مناطق درگیر مانند صنعاء و تعز 400 درصد نسبت به زمان قبل از بحران افزایش یافته است.

این جنگ عرصه را برای ارائه کمک‌های غذایی و سوخت تنگ کرده است و سختی کار سازمان‌های بشردوستانه در ارسال کمک‌ها به ساکنان مناطق این کشور نیز با آن همراه شده است.

گرسنگی، تشنگی و بیماری نزدیک به 250 هزار یمنی را در تعز تهدید می‌کند. این شهر به دلیل وخامت اوضاع انسانی و امنیتی برای زندگی و معیشت مناسب نیست و بدترین وضعیت را در یمن نسبت به شهرهای دیگر دارد.

برخی مقامات یمنی اوضاع شهر تعز را بسیار نگران کننده توصیف کردند و از جامعه جهانی خواستند تا برای پایان دادن به درگیری‌ها در یمن وارد عمل شوند.

این مقامات همچنین خواستار تلاش برای تسهیل ماموریت تحویل کمک‌های انسانی به نیازمندان شدند.

انتهای پیام

کد N1008440