وزرای دفاع آمریکا و کره‌جنوبی حول محور امنیت منطقه با هم دیدار می‌کنند

آمريكا,چین

وزرای دفاع آمریکا و کره‌جنوبی دوم نوامبر سال جاری میلادی (11 آبان) دیدار کرده و درباره مسائل امنیت منطقه‌ای در منطقه آسیا - پاسفیک مذاکره خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این دیدار همزمان با آن صورت می‌گیرد که پارک گئون های، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد که قصد دارد بودجه نظامی را برای مقابله با تهدیدهای کره‌شمالی افزایش دهد.

سئول در بیانیه‌ای اعلام کرد: روسای ستاد مشترک ارتش آمریکا و نیروهای مسلح کره‌جنوبی نیز در این مذاکرات برنامه‌ریزی شده شرکت خواهند داشت.

این مذاکرات به برنامه‌های اتمی و موشکی کره‌شمالی، شرایط و چارچوب زمانی برای انتقال کنترل عملیاتی بر نیروهای کره‌جنوبی از واشنگتن به سئول و همچنین همکاری میان این دو کشور در زمینه امنیت سایبری و تضمین صلح و ثبات در شبه‌جزیره کره و در منطقه آسیا - پاسفیک اختصاص دارد.

سئول و پیونگ‌یانگ پس از جنگ کره در سال 1950 تا 1953 میلادی آتش‌بس موقتی را امضا کردند اما این دو کشور رسماً در حالت جنگ باقی ماندند. در اوت سال جاری میلادی نخستین درگیری‌های مسلحانه بین این دو همسایه طی پنج سال گذشته به دنبال انتشار تبلیغات نظامی کره‌جنوبی در مرز با کره‌شمالی صورت گرفت.

انتهای پیام

کد N1008404