سیسی بر لزوم هماهنگی امنیتی با هند تاکید کرد

مصر

رئیس جمهوری مصر که به منظور مشارکت در نشست سران آفریقا و هند به دهلی نو سفر کرده، بر لزوم هماهنگی با هند به منظور مقابله با تهدیداتی که صلح و امنیت را به خطر می‌اندازد، به ویژه تروریسم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی صدی البلد، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر بر لزوم تقویت همکاری و هماهنگی میان هند و آفریقا به منظور مقابله با خطراتی که صلح و امنیت را تهدید می‌کنند به ویژه تروریسم تاکید کرد.

سیسی گفت: مصر خواهان تقویت مذاکرات میان هند و آفریقا در تمامی زمینه‌ها و تقویت همکاری در زمینه‌های تجارت، سرمایه گذاری، ساختارهای زیر بنایی و تقویت تلاش‌ها برای تحقق یکپارچگی در منطقه است.

وی عنوان داشت: چالش‌هایی که جهان با آن رو‌ به رو است و به ویژه لزوم ریشه کن کردن پدیده تروریسم، مشارکت و همکاری را به عنوان بهترین گزینه‌ در مقابل دولت‌های ما قرار داده است.

رئیس جمهوری مصر تصریح کرد: هیچ جایگزینی برای مشارکت به منظور توسعه و برقراری امنیت در آفریقا نیست بنابراین خواهان افزایش سرمایه گذاری‌های هند در قاره آفریقا هستیم.

سیسی بر لزوم همکاری با هند و کشورهای آفریقایی طبق توافقات حاصل شده در گذشته تاکید کرد و خواستار سرمایه گذاری در پروژه توسعه محور کانال سوئز شد.

انتهای پیام

وی با اشاره به لزوم تجدید گفتمان دینی برای مقابله با افکار افراط گرایانه که تاثیر منفی بر روی جوانان برجای می‌گذارد، تلاش‌های الازهر را ستود و خواهان فراهم کردن فرصت‌های کاری برای جلوگیری از پذیرش این افکار افراط گرایانه از سوی جوانان شد.

انتهای پیام

کد N1008397