رژیم صهیونیستی سفیر نیوزلند را فراخواند

سیاسی

مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با فراخواندن سفیر نیوزلند، مراتب اعتراض خود را از تلاش های این کشور در راستای از سر گیری مذاکرات سازش اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالم پست، «جاناتان کر» سفیر نیوزلند برای شنیدن مراتب اعتراض و نارضایتی رژیم صهیونیستی به تل آویو فراخوانده شد.

در همین راستا، «یوسی کوهن» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در دیداری که با وی داشت به طور قاطع در خصوص تلاش های نیوزلند برای یافتن راهی به از سرگیری مذاکرات سازش بین اسرائیل و فلسطین هشدار داد.

تل آویو می گوید که نیوزلند قصد دارد تا با سوء استفاده از نقش خود به عنوان عضو موقت شورای امنیت سازمان ملل به از سرگیری مذاکرات سازش کمک کند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز دیروز چهارشنبه با انتشار مطلبی مدعی شد که نیوزلند در حال کار بر روی پیش نویس قطعنامه ای است که با هدف فرونشاندن درگیری های اخیر در سرزمین های اشغالی تهیه می شود.

این قطعنامه رژیم صهیونیستی را به توقف شهرک سازی در کرانه باختری ملزم دانسته و در مقابل  از تشکیلات خودگردان فلسطین می خواهد که در دادگاه لاهه علیه تل آویو طرح دعوی نکند. از سوی دیگر، به موجب این قطعنامه سازشی که مبتنی بر راه حل دو دولت باشد تنها با پایبندی دو طرف به حضور در پای میز مذاکره حاصل می شود.

 گفته می شود که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از هم اکنون مخالفت خود را با ارائه چنین قطعنامه ای اعلام کرده و وزارت امور خارجه اسرائیل نیز پیامی را مبنی بر عدم تمایل تل آویو به طرح این موضوع به مقامات نیوزلند ارسال کرده است.

کد N1008365