"پل راین" در یک قدمی تکیه بر مسند ریاست مجلس نمایندگان آمریکا

جمهوری‌خواهان آمریکا «پل راین» محافظه‌کار را به عنوان نامزدشان برای تصدی پست ریاست مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب کردند؛ اقدامی که به امید متحد کردن کمپ تکه تکه آنها پس از هفته‌ها درگیری سیاسی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پل راین برای جلوگیری از وقوع هرگونه فاجعه‌ای احتمالا در رای‌گیری امروز (پنج‌شنبه) به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب خواهد شد. تصدی مهمترین شغل در کنگره وی را در دومین جایگاه مهم پس از معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار می‌دهد.

روز چهارشنبه پل راین 45 ساله که از قانونگذاران ویسکانسین است، در رای‌گیری غیرعلنی به عنوان جایگزین جان بوئنر که ماه گذشته استعفای خود را اعلام کرده بود، انتخاب شد. استعفای بوئنر در پی فشارهای محافظه‌کاران شورشی در این حزب انجام شد که همین امر نشان دهنده اختلاف عمیق میان قانونگذاران جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکاست.

پل راین پس از رای‌گیری در جمع خبرنگاران گفت: این آغاز روز جدیدی در مجلس نمایندگان آمریکاست. قطعا ما مجلس نمایندگانی درست می‌کنیم که شباهتی به چند ماه پیش نداشته باشد. ما به جلو نگاه می‌کنیم و هدفمان متحد کردن قانونگذاران است.

در جریان رای‌گیری غیرعلنی روز چهارشنبه، پل راین در میان 247 عضو جمع جمهوری‌خواهان تنها 200 رای گرفت که کمتر از 218 رای لازم برای پیروزی قطعی در رای‌گیری امروز در مجلس 435 عضوی است.

انتهای پیام

کد N1008344