جان کری: شکست داعش مستلزم پایان جنگ در سوریه است

سوريه

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی تحت عنوان "سیاست آمریکا در خاورمیانه" تصریح کرد: پیروزی بر گروه تروریستی داعش مستلزم پایان جنگ داخلی در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت روزنامه القدس العربی، این کنفرانس از سوی مرکز موسسه صلح جهانی کارینگی در واشنگتن برگزار شده بود.

کری از اظهارنظرها مبنی بر اینکه اگر بشار اسد برود داعش جای آن را خواهد گرفت، انتقاد گرفت و گفت: آنها سیاستی دوگانه را در قبال سوریه دنبال می‌کنند و آن افزایش حملات علیه داعش و در عین حال تلاش سیاسی برای پایان جنگ است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: تحقق صلح مستلزم رفتن دولت اسد و داعش است. ما باید برای پایان جنگ در سوریه به منظور پیروزی بر داعش عمل کنیم.

جان کری تصریح کرد: اکثر مشارکت در تقویت جنگ علیه داعش در ورود سوریه در تحول سیاسی بدون اسد نهفته است و در پی آن تمامی سوری‌ها علیه افراط‌گرایی منسجم خواهند شد.

جان کری افزود: آنها حملات هوایی علیه داعش را افزایش می‌دهند و داعش را به خارج از مناطق همجوار مرزهای ترکیه سوق خواهند داد.

وی فاش کرد که ائتلاف ضدداعش تا امروز بیش از 7300 حمله هوایی به مواضع داعش داشته و 17 هزار کیلومتر مربع از شمال سوریه را پاکسازی کرده است.

انتهای پیام

کد N1008194