فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد:

آمادگی نیروهای واکنش سریع ارتش برای مقابله در فضای جنگ‌های نیابتی

سیاسی

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی برای حضور در عرصه فضای جنگ‌های نیابتی آمادگی لازم را دارد و یگان‌های واکنش سریع ارتش نشان داده اند که از قابلیت بسیار بالا و انعطاف پذیری خوبی برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی زمینی امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان در جمع دانش پژوهان آموزشگاه های درجه داری ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رزمایش مشترک محرم ارتش، ارزیابی واقعی برای یگان های واکنش سریع نیروی زمینی بود گفت: این رزمایش بسیار خوب برگزار شد و یگان های نیروی زمینی ارتش نشان دادند که از قابلیت های بسیار بالا و انعطاف پذیری برخوردار هستند و اکثر نیروهای شرکت کننده در رزمایش محرم یکان های واکنش سریع بودند که مورد ارزیابی قرار گرفتند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه به هماهنگی های بین یگان های واکنش سریع ، زرهی و توپخانه اشاره کرد و گفت: در این رزمایش هماهنگی بین آتش های پشتیبانی توپخانه، هوانیروز و سایر یگان ها در سطح بسیار خوب و قابل قبولی بود. همچنین هوانیروز در پشتیبانی آتش و تخلیه مجروح در سریع ترین زمان ممکن، موفق عمل کرد.

وی گفت: نیروی زمینی ارتش در رزمایش مشترک محرم،  در حوزه تهدیدات در فضای ناهم طراز و جنگ های نیابتی توانسته است با عملکرد خوب و آمادگی رزمی بالای یگان های شرکت کننده  به تمامی اهدافی که مورد نظر بود برسد.

سرتیپ پوردستان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا درحال حاضر فقط ۵ یگان در سطح نیروی زمینی ارتش به عنوان نیروی های واکنش سریع شناخته می شوند، گفت: این ها بخشی از یگان های نیروی زمینی هستند که تحت عنوان واکنش  سریع عملیاتی شده اند، در حال حاضر ما در تمامی یگان های نیروی زمینی ارتش نیروهای واکنش سریع را داریم و این ها از قابلیت بسیار خوبی برخوردار هستند و تمامی آیین نامه ها، سلاح ها، تکنیک ها و تاکتیک های عملیاتی را برای آن ها متناسب با تهدیدات مهیا ساخته ایم.

کد N1008167