"آمریکا تمایلی به انجام عملیات زمینی طولانی‌مدت علیه داعش ندارد"

آمريكا

یکی از سخنگویان کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا هیچ‌گونه عملیات زمینی گسترده و طولانی‌مدت علیه داعش انجام نخواهد داد.

یکی از سخنگویان کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا هیچ‌گونه عملیات زمینی گسترده و طولانی‌مدت علیه داعش انجام نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اریک شولتس، یکی از سخنگویان کاخ سفید در این بیانیه گفت: ما قصد نداریم تا عملیات‌های نظامی زمینی بزرگ و طولانی‌مدتی را همانند عملیات‌هایی که در عراق و افغانستان انجام داده‌ایم علیه داعش صورت دهیم.

اوایل روز چهارشنبه روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی نوشت: دولت آمریکا در حال بررسی استقرار تعداد اندکی نیروی زمینی در سوریه است و می‌خواهد این نیروها را در بین نیروهای پیشمرگ کرد یا مخالفان سوری قرار دهد.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا نیز اخیراً اعلام کرد: آمریکا آماده است تا حملات زمینی انجام داده و حملات هوایی‌اش علیه تروریست‌های داعش را افزایش دهد.

با این حال شولتس گفت: همان‌طور که اشتون کارتر صریحاً اعلام کرد آمریکا توانایی انجام عملیات‌های محدود در کنار شرکا را حفظ می‌کند البته اگر فرصت‌ها این امکان را به ما بدهند.

استیو وارن، سخنگوی عملیات "راه‌حل قاطع" نیز روز چهارشنبه گفت: آمریکا حملات هوایی‌اش علیه اهداف صنعتی و چاه‌های نفت تحت تسلط داعش را با هدف تخریب توانایی این گروه تروریستی برای فرماندهی و کنترل عملیات‌های نظامی افزایش خواهد داد.

انتهای پیام

کد N1008147

خواندنی از سراسر وب