در عقب‌نشینی از مواضع اخیرش؛

وزیر خارجه قطر: نیروی نظامی به سوریه اعزام نمی‌کنیم

قطر

وزیر خارجه قطر اظهار داشت که دوحه نیروی نظامی به سوریه برای شرکت در درگیری‌های این کشور اعزام نخواهد کرد و تنها به حمایت مالی از مخالفان اکتفا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد العطیه، وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه الجزیره انگلیسی اعزام نیروهای قطری برای شرکت در درگیری‌ها در سوریه را بعید دانست و گفت: آنچه که مخالفان سوریه خواهان آن هستند تنها حمایت مالی است.

وی گفت‌وگو میان دولت سوریه و مخالفان مسلح را تایید کرد و گفت: آنچه ما شاهد آن هستیم و از آن می‌ترسیم وقوع درگیری میان کشورهای عربی و ایران است که خواهان دوری از آن هستیم.

پیشتر العطیه تصریح کرد، قطر که از حامیان مخالفان بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه است ممکن است در واکنش به حمله هوایی روسیه که در راستای حمایت از اسد صورت می‌گیرد مداخله نظامی در سوریه را آغاز کند.

هم‌پیمانان قطر از جمله عربستان مخالف حمله هوایی روسیه هستند که نیروهای اسد را قادر به بازپس‌گیری برخی مناطق تحت تصرف مخالفان کرده است.

قطر از زمان آغاز بحران سوریه اقدام به مسلح کردن و ارائه کمک‌های آموزشی به نیروهای مخالف سوریه و حمایت سیاسی آنها کرده است.

براساس این گزارش قرار است قطر به همراه ایران، عربستان، آمریکا، روسیه و برخی کشورهای غربی و منطقه‌ای دیگر در نشست صلح درخصوص سوریه که قرار است جمعه در وین برگزار شود، شرکت کند. این اولین دیدار مستقیم مقامات ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس در راستای تلاش برای ایجاد راه‌حلی برای بحران سوریه است.

انتهای پیام

کد N1008129