رییس ستاد اقامه نماز کشور:

بسیاری از بودجه‌ها به نام کار فرهنگی به هدر می‌رود

قرائتي

رییس ستاد اقامه نماز با گلایه از بی‌برنامه عمل کردن در انجام کارهای فرهنگی گفت: بسیاری از بودجه های مملکتی به نام کار فرهنگی به هدر می رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی اظهار کرد: در تخصیص و صرف بودجه ها باید با یک اسلام شناس، فردی که حداقل 20 سال در دین مطالعه و تحقیق کرده باشد، مشورت کرد و با صلاحدید وی بودجه ها را صرف کارهای فرهنگی کرد؛ چرا که بسیاری از بودجه ها به نام کار فرهنگی حرام شده و به هدر می رود.

وی با تاکید بر اینکه وقتی کاری انجام می شود یا باید حقش ادا شود یا در نهایت توان خود کار انجام شود، ادامه داد: به مسیر رفته و کارهای انجام شده نگاه نکنید بلکه دقت کنید به مسیر نرفته و کارهای انجام نشده که کار نکرده بسیاری در پیش روی ما است.

قرائتی تاکید کرد: تا زمانی که کار واجب وجود دارد، به کار مستحب نپردازید و تا زمانی که نسل نو هستند، برای نسل کهنه کار نکنید. به طور مثال اگر مدرسه ای امام جماعت ندارد و در کنار اداره ای قرار دارد که امام جماعت دارد، باید نماز جماعت در مدرسه برگزار شود و امام جماعت به آنجا برود.

وی با بیان اینکه استان همدان دارای القاب دارالمجاهدین و دارالمومنین است و باید شایسته این القاب باشد، گفت: در استان همدان نباید مدرسه ای نمازخانه نداشته باشد. تا زمانی که مدارس ما نمازخانه ندارند، زیبایی سازی و رسیدن به ظاهر شهر، کار اشتباهی است.

رئیس ستاد اقامه نماز به تبلیغات دینی و اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه تبلیغات ما بر اساس استاندارد نبوده و برخی مداح ها و واعظ ها هر چه می خواهند، می گویند و نظارتی بر روی آنها نیست. روحانیون ادارات باید آموزش دیده و بر گفتار آنها نظارت شود.

قرائتی به کارکنان و کارمندان توصیه کرد: هیچ وقت از خودتان راضی نباشید و دچار غرور نشوید. تا زمانی که کار میدانی هست، کار فردی نکنید و تا وقتی که کار ارزان وجود دارد، کار گران نکنید. همچنین تا هنگامی که کار ماندگار وجود دارد، شما به انجام کارهای یک بار مصرف نپردازید.

وی با بیان اینکه دین را فقط باید از فقیه عارف گرفت نه عارف تنها، گفت: هیچگاه دستتان را از دست عالم دین شناس خارج نکنید و باید تمامی مدارس بالای 300 دانش آموز دارای نمازخانه خوب و مطلوب باشند.

قرائتی با گلایه از وضع کنونی آموزش و پروش و آموزش عالی کشور، تصریح کرد: خاک آموزش و پرورش باید عوض شود. دانشگاه ما خود را باخته است و تصور می کند علم در دست دیگران است. در حال حاضر 9 میلیون تحصیلکرده بی مهارت در کشور وجود دارد که این بزرگ ترین منکر است.

وی بر کار و فعالیت برای نسل جوان و نو تاکید کرد و افزود: الان به جای ساخت مسجد، مرتب حسینیه می سازند و نسل نو به حسینیه ها رفته و نسل کهنه به مساجد. ساختن حسینیه عمل اشتباهی است و به جای آنها مساجد باید ساخته شوند که نخستین روضه ها در مساجد اتفاق افتاده اند.

قرائتی با بیان اینکه کل دنیا در حال حاضر نا امن هستند یا فرمانده کل قوای آنها فردی فاسد است، خاطرنشان کرد: تنها کشور امن که فرمانده کل قوای عادل و عالمی دارد، ایران است. کشوری خوب با مرد خوب داریم اما باید بدانیم که بهتر از این می توانیم مملکت داری کنیم و سعی ما بر این باشد که به خوبی این کشور را اداره کنیم.

انتهای پیام

کد N1007892